Négy Méter Magas, 175 Kilométer Hosszú Kerítést Épít Magyarország A Szerb Határon.

A témát ebben részben 'Általános beszélgetések' boni hozta létre. Ekkor: 2015. június 23..

  1. zonee / Guest

    évekkel ezelőtt én nem találkoztam ennyi bevándorló emberrel az utcán
    a határokra és az ellenőrzőpontokra szükség van

    szerkesztve

    Erről mit gondoltok?
    Brutális: így balhézott a debreceni bevándorló tömeg
     
    Utoljára szerkesztve: 2015. július 10.
  2. kacsa /

    Csatlakozott:
    2012. május 30.
    Hozzászólások:
    2,290
    Kapott lájkok:
    234
    Beküldött adatlapok:
    0
    Azért tény, hogy nem állítja meg őket ez a kerítés, de viszont, nagy eséllyel nem fogja meg a határőr, szóval illegálisan kerül az oeszágba, és nagy eséllyel tovább megy ausztriába, ebben az esetben ausztriában lép be HIVATALOSAN az EU-ba, így ausztriába küldik vissza, ha esetlegesen visszaküldik. A drága kedves Jobbikososk, akik már megint nem tudom melyik "nagy magyar vitéz" redezványen hagyták el az agyukat, felvetették, hogy több határőr kne a kerítés helyett, namár most, jelenlegi közzétett statsiztikák szerint a bevándorlók több mint 90%át elkapják a határőrők, ennél jobb statisztika nem igazán lehet, viszont, ha többet kapunk el, akkor ugyebár ha elkapja a határőr akkor már hivatalos, hogy itt lépett be az EU-ba innetől kezdve, ha el akar menno németbe, vagy az angolokhoz, akkor onnan nagy eséllyel visszaküldik őket, és mivel hivatalosan itt lépett be, ide küldik őket.

    Arről nem is beszélve, hogy ha ő kijelenti, hogy ő politikai menekült, akkor az álam naponta ad egy jó adag pénzt (ha jól emlékszem akkkor 8000Ft/fő/nap) a semmiért, illetve ha gyerekkel jön, akkor azt köteles az állam iskoláztatni meg miegymás, és 4500Ft/fő/nap-ot fizet az állam erre, és ő ezt megkapja, perzse, ha nem jogosan kérvényezte, akkor az egy idő után kiderül, és utánna nem kapja, de addig bizony kapjam, és a magyar jogrendszerből kiikdulva ez sok hónap, ha nem év. Teszem fel a kérdést: Miért is jó ez nekünk?

    Ahelyett, hogy rlfognánk őket, és töb 10-100ezer menekült lenne Magyarországon, ők tovább is mehetnének, és ausztriába is beléphetnének, akkor az7 osztrákok fizetnék ezt. Egy szerény kis számolás:
    Idén mult hó 22.éig 60 082 ember jött át Magyarországra, és ennek a 99%a az említett szerb határszakaszon, na ha ezeknek a 10%a kér csak politikai menekült jogot (mindegy, hogy jogosan, vagy sem, amíg ezt el nem döntik, ő megkapja) az 6008 ember Illetve ennek a 60ezernek mondjuk 25%a gyerek, (aminél bizton sokkal több) akkor 6008x8000=48.064.000 Azaz cirka 48 millió forint, erről mondhatnánk, hogy nem sok, de ez csak egy NAP! azaz egy 30napos hónapban: 1.441.920.000 igen másfél milliárt, és akkor ze csak a politikai menekült juttatás, ebbe nincs benne a többi 90%nap a sima menekült juttatás, illetve ott van a gyerek iskoláztatás, amit az állam vállal, és ami egy nap egy gyerekre 4500ft, ugyebár a 35%al számolva 15020,5 gyerek azaz 67.592.250 forint/nap a gyerekek után, tehát 2.027.767.500 azaz több mint 2 milliárd, összesen, majdnem 3és fél milliár/HO! ba kerül az idén eddig bevándorolt emberek ellátása, és akkor ze még csak a szerény becslés volt, szóval szerintem egy határőr sem kéne erre a határszakaszra, még a kerítés se, csak menyenek tovább az osztrákokhoz, majd azok fizetik az ellátásukat. Ez az én szerény kis véleményem.
     
  3. boni /

    Csatlakozott:
    2013. január 11.
    Hozzászólások:
    603
    Kapott lájkok:
    219
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Mint Kínában a nagyfal :tef293:
     
  4. getkidi / Guest

    Egyetértek.
     
    • Like Like x 2
  5. Victory1995 / Torrentező

    Csatlakozott:
    2012. augusztus 14.
    Hozzászólások:
    1,354
    Kapott lájkok:
    780
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
  6. kecsi /

    Csatlakozott:
    2013. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    3,220
    Kapott lájkok:
    529
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Ma d.e. elkészült az első 150m-es ú.n.: mintafal - adta hírül az M1 déli híradója. Megmutatni nem merték, csak a tényt közölték.
    Pink Floyd: The Wall

    View: https://youtu.be/poKJtZqGo2w

    Úgy emlékszem, hogy Horn Gyula vágta át a nyugati szögesdrótos, elektromos- és aknamezős határzárat /1989. június 27-én/ https://hu.wikipedia.org/wiki/Horn_Gyula
    Vajon ezt ki fogja átvágni?
     
    Utoljára szerkesztve moderátor által: 2015. július 19.
  7. Gamer7 /

    Csatlakozott:
    2015. július 22.
    Hozzászólások:
    125
    Kapott lájkok:
    6
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Ha nem jönnek be akk jó.
     
  8. GLOP /

    Csatlakozott:
    2014. november 02.
    Hozzászólások:
    511
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Szerbiábol mennek át jó fűztnek,meg éri őket át csempészni a határon.
    Sokkan ezt csinálják azok akkik a határ kőrül élnek.
     
  9. zörgőfürge /

    Csatlakozott:
    2010. július 26.
    Hozzászólások:
    2,260
    Kapott lájkok:
    684
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Kényes dolog ez szerintem,mert mindkét oldalról lehet pozitív és negatív dolgokat felhozni.Én megértem őket is ,de így is sok a munkanélküli,a szegény és hajléktalan.Épp elég dologra kellene a pénz annélkül,hogy bevándorlók tízezreit eltartsuk.
     
  10. guzu / Pedálozó

    Csatlakozott:
    2011. december 31.
    Hozzászólások:
    2,087
    Kapott lájkok:
    1,061
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Lakhely :
    Budapest
    Sziasztok!
    Több mint 1 hónap telt el az utolsó bejegyzés után.
    Sok minden történt azóta!
    Úgy gondolom a kerítés beváltotta a hozzáfűzött reményeket ,de ezzel ellentétben a "menekültek" megítélése az én szememben csak is romlott.
    Az első akciónap mikor megtámadják kövekkel és botokkal a határt, kézre kerül egy ismert terrorista!Erről ugyan minden nyugati sajtó elfeledkezik csak azzal vannak elfoglalva hogy a magyar rendőrség mit és kiket sértett meg!
    A tapasztalat az per pillanat hogy először támadják ,majd majmolják hazánkat!
    Azt gondolom a törvényeket még jobban kéne szigorítani,az előírásokat betartani,és ha az unió impotens módon viselkedik akkor csak magunkra vagyunk utalva. Majd jönnek utánunk!
    Én így látom és Te?
     
  11. zonee / Guest

    az origón azt írták hogy Norvégia, Svédország felé tartanak
    a kerítést megkerülik Horvátországon keresztül
    értelme biztos volt a kerítésnek
     
  12. macseklany / Tulajdonos Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2014. október 31.
    Hozzászólások:
    78,957
    Kapott lájkok:
    4,636
    Beküldött adatlapok:
    0
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Helyeselni tudom a határzár törvények szigorítását, mert így a bevándorlók kikerülve Magyar országot próbálnak elérni úti céljaik felé. Nem hagyva maguk után Magyar országot mocskot, szennyet.
     
  13. kecsi /

    Csatlakozott:
    2013. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    3,220
    Kapott lájkok:
    529
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Részemről továbbra is kötöm az ebet a karóhoz!
    * kinek / kiknek lehet - van annyi pénze, gazdasági hatalma, hogy az Európai Unió megsemmisítésére tudjon törekedni? (Kelet és Nyugat)
    * miért? (mindig ez az alapkérdés: kinek az érdeke?)
    * Dollár-ezrekkel érkező menekültekről szólnak a híradások (nekem miért nincsenek 100$-os bankjegyeim?)
    Egy nagyon mocskos gumicsonton rágódik egész Európa.
    * Ki Európa legnagyobb ellenfele?
    * Kinek az érdeke az Európai Egyesült Államok megsemmisülése?
    Részemről a migráns és etnikum szavak nem léteznek.
    Talán, ha végre a nevükön neveznék őket.
    Politikai sakkjátszmában vagyunk gyalog-alátétek. Semmik vagyunk, vagy inkább a kínai bányászbéka segge alatt a Plútón túl.
    Haderő: -1
    Országvédelem: -∞
    Pénzügyek: -∞ gyökvonás alatt
    Nagyon-nagyon jól élek és merően követem a dollár Papa menekültek helyzetét. Ideje lenne elmennem a déli határra kölcsönkérni tőlük, hogy kifizethessem végre a telefonszámlámat.
    Nos, az akárhányméteres és rettenetes "ideiglenes határzár" (már az elnevezés is oly rettentően magyartalan, hogy méd in júeszéj politbürő tanácsadótól fordították szótár nélkül szabadon angol nyelvtudás nélkül).
    Könyörgöm, hogy magyarázza meg nekem végre valaki, hogy mi az az ideiglenes határzár (tudom)?
    Értelme?
    Mint botnak a vége...
    Édes, jó Istenem!
    Mint Kínában a nagyfal :tef293:
    Csak annyira érzem magamat Auschwitz-ban, hogy településem határán még nem elektromos az ideiglenes határzár. Farkaskutyák és géppisztolyos TEK-esek sem keringenek még a polgármesteri hivatal körül. Sőt! A településről kivezető úton: nem állított meg egy tank. Én annyira nagyon jól érzem magam idehaza, hogy kérnék szépen egy migráns útlevelet a világ bármely országába.
     
  14. Pyki / Antiszociális

    Csatlakozott:
    2015. augusztus 07.
    Hozzászólások:
    843
    Kapott lájkok:
    345
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Nálam is építhetnének ilyen fasza kerítést,unom már hogy a szomszéd kutyája átszökik és szét rágja a cipőmet.
     
  15. kecsi /

    Csatlakozott:
    2013. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    3,220
    Kapott lájkok:
    529
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Szerintem egész Magyarország köré kellene egy 4m magas szögesdrót kerítés (persze mi ezt ideiglenes határzárnak neveznénk az idők végezetéig).
    Könyörgöm: aknamező, nagyfeszültség, tankok, harci helikopterek, katonaság = minden, ami meggátolja az embereket, hogy bejöjjenek a földi paradicsomba: Magyarországra. Akinek még ennek ellenére is sikerülne: azonnali orvosi ellátás és ingyenes pszichiátriai kezelés = nem normális!
    Ezek az emberek nem hozzánk (Magyarországra) hanem Németországba igyekeznek.
    Bolond az, aki egy tankot félkézzel kíván megállítani!
    Hagy menjenek (minél gyorsabban).
    Hiszen úgy is bejutnak (határok: nincsenek) vagy szöknek.
    Amennyit ezen a kérdésen rágódik az ország, azt "hírlapi uborkaszezonnak" vagy "népetetésnek" nevezik.
    Nem röhejes az egész, csupán csak nevetséges és siralmas!
    Magyarország Közép-Kelet-Európa csendőre kíván lenni hadsereg- és határőrség nélkül.
     
    • Like Like x 2
  16. Pyki / Antiszociális

    Csatlakozott:
    2015. augusztus 07.
    Hozzászólások:
    843
    Kapott lájkok:
    345
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Mondjuk ha mindenkit ki zárunk kerítéssel hogy meg akadályozzuk a bevándorlást akkor meg akadályozzuk a ki vándorlást is,így a politikusok két legyet ütnek egy csapásra. aplause
     
  17. kecsi /

    Csatlakozott:
    2013. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    3,220
    Kapott lájkok:
    529
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Aknamezőt és kész!
     
  18. zörgőfürge /

    Csatlakozott:
    2010. július 26.
    Hozzászólások:
    2,260
    Kapott lájkok:
    684
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Melyiket választanátok?:tef293:.

    [​IMG]
     
  19. Pyki / Antiszociális

    Csatlakozott:
    2015. augusztus 07.
    Hozzászólások:
    843
    Kapott lájkok:
    345
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Usa változatot,zombik elől csak elkel sétálni,és fejbe csapni ott nincs gond. .,,.,
     
  20. kecsi /

    Csatlakozott:
    2013. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    3,220
    Kapott lájkok:
    529
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Véleményem az:
    - Az EU nem képes, de nem is akarja megvédeni külső határait
    Akkor most miről is beszélünk?
    * Az EU-n belül szabad a mozgás
    * Az EU-ba csak az nem jön be, akinek összekötötték a cipőfűzőjét, mint [Roald Atkinson] a "Nagy durranás" című filmben.
    Részemről inkább Magyarországért halnék meg, mint Amerikában másokért!