„Nem a pénisz teszi. A gerinc.” – zseniális verspingpongért rajong a Facebook népe

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' david9696 hozta létre. Ekkor: 2016. január 07..

  1. david9696 / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2014. július 12.
    Hozzászólások:
    14,588
    Kapott lájkok:
    284
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Egy kicsit jobb hely lett a napokban a Facebook: magyar kortárs költők* és lelkes amatőrök dobálóznak jobbnál jobb gondolatokkal életkorról, férfilétről, női létről, életről.
    avagy​
    csak jobb az úgy, ha
    kortárs költők küldik nőt
    s férfit dolgukra​

    csak módjával szidja a más anyukáját,
    ha úgy kezelik, mint az automatát

    Minden egy ártatlan kis Facebook-posztnak indult: Szabó T. Anna január 4-én különösebb apropó nélkül, csak mert épp megtalálta régi szövegei között, kiposztolta egy versét, melyet Lackfi János 40. születésnapjára írt még 2011-ben. Tessék nézni, csodálatos.



    A férfi, ha negyven, még győzi erővel,a férfi, ha negyven, a csúcsra kiáll,a férfi, ha negyven, még jól bír a nővel,…
    Posted by Anna Szabó T on Monday, January 4, 2016





    már bomlik előtte jövő kusza rajza,
    s múltjáról is egyre kitisztul a kép

    A felidézett emlékek nosztalgiájában aztán a címzett Lackfi János komoly csókolózásba bocsátkozott múzsájával, így született a válaszvers, hasonlóképpen frenetikus.



    Hát nem bírtam megállni, drága Szabó T. Anna!A NŐCI, HA NEGYVEN…A nőci, ha negyven, még gondos a sminkje,a nőci, ha…
    Posted by Lackfi János on Tuesday, January 5, 2016




    orrod alatt szaporodna a „baszki”
    de mert gyereked van, visszanyeled.

    Aztán beszállt Kiss Judit Ágnes is, és de jól tette.



    Bocs, gyerekek, Anna Szabó T, Janos Lackfi, de én sem bírtam ki! Fésülgetem még, de viszketegem volt megmutatni azonmó…
    Posted by Judit Ágnes Kiss on Tuesday, January 5, 2016





    Egy néne, ha veri az ötvenet,
    a bók neki fáklyás körmenet

    Hartay Csaba eggyel viccesebbre vette a figurát, egészen hibátlan



    Negyven után(Paródiám és Janos Lackfi és Anna Szabó T verslevelezésére) Egy bácsi, ha eléri a negyvenet,boroskólá…
    Posted by Hartay Csaba on Tuesday, January 5, 2016




    Szerencsére az ihlet fertőző, így számos műkedvelő olvasó is beszállt a téma feldolgozásába, érdemes nézelődni Szabó T. Anna meg Lackfi János Facebook-oldalán, kommentekben és posztokban tombol az irodalom visszavág. A legfényesebb ékkövet mégis a lavinát elindító Szabó T. Anna illesztette be a koronaékszerbe: mai verse(i) már nem életkorokról szól(nak), hanem a létről általában, nem is olyan kis csavarral. Remélem, egy generáció múlva ezt tanítják majd a Boldog, szomorú dal mellett, mint huszonegyedik századi verziót.



    A férfi akkor férfi, hogyha lelkes,ha táncra kész, de rögtön nem rohan – előbb pár lépést a nőtől is elles,mert haszn…
    Posted by Anna Szabó T on Tuesday, January 5, 2016




    *Disclaimer: Oké nem tudni, kik ezek az emberek. Dicsekedni vele, hőbörögve rákérdezni, hogy „ez ki?”, nem oké. A tudatlanságra nem kell büszke lenni. Javaslat: lapít, Google-t kinyit, rákeres, kattint, olvas, élvezi az információ-technológia áldásait, tanul valami újat, több lesz tőle. Köszönjük.