Nincs Meg A Tudósok Pénze

A témát ebben részben 'Zenei Hírek' klarensz hozta létre. Ekkor: 2015. február 19..

  1. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    A drMáriás vezette Tudósok új lemezzel jelentkezett tavaly év végén Éljen a Petőfi Rádió címmel, amihez hosszú munka után elkészült az első klip is, Nincs meg a pénzem címmel. A zenekar vezetője saját szavaival írja le a forgatás történetét.
    Tudósok - Nincs meg a pénzem - indavideo.hu
    "Tavaly nyáron meghívták a Tudósokat egy fesztiválra, amely akkor indult, s ahol mi lettünk a főzenekar. Hogy történhet ekkora tévedés, gondoltam magamban útban a szerb határ felé. Amikor megérkeztünk a Malomfesztiválra Oromra, amely minden lakott területtől jó messze volt a vajdasági zsíros földek kellős közepén, s megláttam a fejükön lábasokat és kisállat-csapdákat viselő fiatalokat, még nem gondoltam, hogy hamarosan vidáman fognak tombolni a zenénkre, megélve dióhéjban azt, amit mi itt a Sziget indulásakor. A koncert után Horváth Tamás és Vígi László fesztiválszervezőkkel megállapítottuk, hogy nagy öröm volt látni, ahogy a népek közötti béke és megértés jegyében a szerbek a magyarokkal versengve énekelték Basszál című örökzöldünk refrénjét.


    Később felvételeket készítettünk budakalászi szobastúdiónkban, s nyári élményeinket a Nincs meg a pénzem számban összegeztük. A szám ősszel jelent meg az Éljen a Petőfi Rádió! című lemezünkön, melynek hallatán felhívott Tamás, hogy klipet forgatnának rá, mert nagyon szeretik, azt hallgatják egész nap, mert fesztiváljuk folytatásához nincs még meg a pénzük.


    Másnap reggel a festői szépségű Jászberényi úti hajléktalanszálló melegedőjében találkoztunk, ahol otthonosan éreztem magamat, hisz valamikor én is hasonló egzisztenciával rendelkeztem, mint az ottaniak, s ott találtam Arnoldot és Makeszt, a két punkot, akiket még a Fekete Lyukból ismerek. Dobroka Alexandra rám akart adni néhány szakadt ruhadarabot, amelyeket a helyiek azonnal elkértek, majd áhítattal öltöttek magukra, mint újakat, azután pedig Kállai Ákos rendező irányította, amit lehetett, miközben Fekete Gergő és Oláh Viktor forgattak.

    Amikor elővettem egy borosüveget, Arnold és Makesz úgy rávetették magukat, hogy azonnal megdöntötték az Egy liter vörösbor elfogyasztásának világraszóló gyorsasági rekordját, majd miután megtörtént a napi konzerv kiosztása a szálló részéről, ottani barátaink vidáman elénekelték a szám refrenjét, mi pedig folytattuk a keresést a Hősök terén, a karácsonyi vásárban és a parlament előtt.

    Arnoldnak úgy megtetszett a dal, hogy később eljött a Trafóba, hogy a színpadon táncoljon a számra sajátos gibbon-koreográfiában.

    Majd meglett a klip, melynek nagyon megörültem. Főleg a disznóvágáson készült meghitt felvételeknek, amelyek láttán remélem, a fesztiváltámogatást odaítélő kuratóriumok jó döntést hoznak majd a jövőben."

    A Tudósok csütörtök este Szegeden a Rongy kocsmában lép fel.
    Index - Kultúr - Nincs meg a Tudósok pénze