Nyelv ismeret.

A témát ebben részben 'Általános beszélgetések' zörgőfürge hozta létre. Ekkor: 2015. október 24..

  1. zörgőfürge /

    Csatlakozott:
    2010. július 26.
    Hozzászólások:
    2,260
    Kapott lájkok:
    684
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Szerintetek jobb az esélye az élet minden területén azoknak akik több nyelven,de legalább egy idegen nyelven tud?Hány éves kortól érdemes nyelvet tanulni?Minél előbb vajon?
     
    • Like Like x 1
  2. Siska /

    Csatlakozott:
    2013. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    339
    Kapott lájkok:
    93
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Szia! Szerintem jobb az esélye mindenhol melló terén stb pl külföldön nagyon sokat tesz ha tutsz külföldi nyelven már tutsz munkát keresni szerintem minél hamarab tanulni kell!
     
    • Like Like x 1
  3. zörgőfürge /

    Csatlakozott:
    2010. július 26.
    Hozzászólások:
    2,260
    Kapott lájkok:
    684
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Egyet kell értsek veled,márcsak azért is,mert már nagyon sok magyar vállal "sajnos" munkát külföldön.Hogy miért azt szerintem nem kell külön leírni és a nyelvtudás csak előre viszi az embert mindenképpen.
     
    • Like Like x 1
  4. lena61 / Guest

    Természetes, hogy több esélye van, mit csak a saját nyelvünkkel. Ahová haladunk ezzel az országgal....hogy már diploma ide vagy oda...kifelé mennek a fiatalok...../az én környezetemben is....és sorolhatnám....hogy egy nap hány orvos hagyta el kórházunkat ..azóta is dr. és nővérhiány van....stb./ Diplomához is kell a nyelvvizsga, helyeslem . Hogy mikortól tanuljon a gyermek nyelvet...az pénz kérdésre..ha óvodás korban kezdik...az fizetős lesz...ritka oviban a nyelvoktatás...nálunk csak magánoviba van rá lehetőség.
    Iskolában ha elkezdik, szerintem elég...viszont akkor fokozottan oda kell figyelni rá...és, hogy járjon az adott szakkörre belőle....ha ők is kikényszerülnek dolgozni...ne legyen egy 3OO ezerért /Ft-ban/ német gyárban éjszakai munkás....hanem ha lehet sokkal feljebb vigye fel az isten a dolgát.
    'Ahány nyelv ..annyi ember"
     
    • Like Like x 2
  5. Pipus / Pankrátor Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2013. október 22.
    Hozzászólások:
    3,049
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Mindenféleképpen jó dolog a nyelvismeret,akár itthon él valaki akár ki megy külfőldre!
    A fiamat arra ösztökélem,hogy a rendszergazda iskola mellett tanúljon meg legalább egy nyelvet(öröm,hogy úgy nézki,hogy két nyelvet fog tudni felnőtt korára :tef293: ) és sikeresebb lehet mint az apja! :tef293:
     
    • Like Like x 2
  6. Tibi184 /

    Csatlakozott:
    2012. augusztus 22.
    Hozzászólások:
    836
    Kapott lájkok:
    235
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Dobrij Vecser! Már általánosban sem igazán ment a dolog de a feltörekvő Ifjúságnak igen hasznos legalább 1 idegen nyelvet tudnia társalgási szinten.
    Öreg Kutya meg má igen nehezen tanúl új trükköket! :f58i: :f58i:

    Csá! :szia: :811500621 (1):
     
  7. zörgőfürge /

    Csatlakozott:
    2010. július 26.
    Hozzászólások:
    2,260
    Kapott lájkok:
    684
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Ne mondj ilyent te öreg kutya! :tef161: Menne az neked is,csak kevés benned ez iránt ezek szerint az akarat.Nemde?? :smile:
     
  8. Mixx /

    Csatlakozott:
    2015. október 16.
    Hozzászólások:
    1,064
    Kapott lájkok:
    378
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Jó dolog sok nyelvet beszélni. Minél előbb meg kell tanulni.
     
  9. zörgőfürge /

    Csatlakozott:
    2010. július 26.
    Hozzászólások:
    2,260
    Kapott lájkok:
    684
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Ebben egyetértünk ,mert szerintem is már akár óvodás kortól lehet tanítani,ha folyamatos és nem hagy ki éveket közben.
     
  10. david9696 / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2014. július 12.
    Hozzászólások:
    14,590
    Kapott lájkok:
    284
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
     
  11. zörgőfürge /

    Csatlakozott:
    2010. július 26.
    Hozzászólások:
    2,260
    Kapott lájkok:
    684
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    A nyelvismeret ma már elengedhetetlen és kell is mert itthon sajna nem sok az esély a jó keresetre.