Filmklub Nyolc évig forgatták, végre elkészült a film

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' macseklany hozta létre. Ekkor: 2017. november 17..

  1. macseklany / Tulajdonos Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2014. október 31.
    Hozzászólások:
    78,957
    Kapott lájkok:
    4,636
    Beküldött adatlapok:
    0
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    A nemzetközi bemutatók után Budapesten is látható a Just One Drop (Csak egy csepp) című dokumentumfilm, amelyet 8 éven keresztül a világ számos országában forgattak történészekkel, tudósokkal, homeopata orvosokkal, betegekkel.


    A film a homeopátia történetétől az emberek saját történetéig teljeskörűen és kiegyensúlyozottan mutatja be a homeopátiát, hogy azok, akik nyitottak ennek megismerésére, objektíven tájékozódhassanak.

    Azért készítettem a Csak egy csepp című filmet, hogy párbeszédet kezdeményezzek a homeopátiáról. Ez a film jóval többről szól, mint a homeopátia: a választás szabadságáról szól az egészségügyi ellátásban" - nyilatkozta Laurel Chiten, a film rendezője.

    [​IMG]

    A Csak egy csepp című dokumentumfilm plakátja

    Forrás: Origo

    Egy friss magyaroroszági felmérésből kiderült, hogy a válaszadók többségének nincs közvetlen tapasztalata a homeopátiáról, és anélkül formál véleményt, hogy ő maga kipróbálta volna.

    Azt akartam, hogy az emberek megtudják, hogy ez a gyógyítás egy létező formája."

    - tette hozzá.


    A homeopátia megosztó tudomány, ezért a rendező törekedett arra, hogy mindkét oldal véleménye kiegyensúlyozottan szerepeljen a filmben.

    "Azzal a céllal készítettem a filmet, hogy

    hiteles információkat közöljek a homeopátiáról

    és kíváncsivá tegyem a nézőket. Kiváncsivá azért, hogy még többet akarjanak megtudni a homeopátiáról és megtegyék a következő lépést. A film mondanivalója kiegyensúlyozott, de a személyes, filmkészítői törekvésem, hogy súlyt adjak a homeopátiának" - mondta.

    Let's block ads! (Why?)

    Forrás...