Rudolf Péter történelmi sorozatot forgat

A témát ebben részben 'Általános beszélgetések' focinorbi hozta létre. Ekkor: 2013. július 12..

  1. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Rudolf Péter a rendez?je, forgatókönyvírója és producere a Kossuthkifli cím? hatrészes sorozatnak, amely az 1848-1849-es szabadságharc idején játszódik, és egy Pozsonytól Debrecenig tartó, kalandos utazás történetét meséli el. A f?bb szerepeket Lengyel Tamás, Nagy-Kálózy Eszter, Trokán Nóra, Kálloy Molnár Péter, Reviczky Gábor, Haumann Péter és K?szegi Ákos játsszák, a produkció várhatóan 2014 második felében kerül képerny?re.



    Rudolf Péter a napokban kezdte el forgatni a Kossuthkifli-t, amely Fehér Béla Aegon-díjra jelölt regényén alapul. "A történet az 1848-1849-es szabadságharc idejében játszódik. Swappach Amadé, Kossuth seregének ?rnagya és frissen megszöktetett szerelme, Estilla egy delizsánszon Pozsonyból útnak indulnak egy kotnyeles grófn?vel, egy kocsihajtóval és egy láda bejglivel Debrecenbe, hogy végére járjanak az ?rnagy által feltételezett hazaárulásnak. Nem sejtik, hogy üldöz?be veszi ?ket egy halottaskocsi, amelyen Swappach apja, a császári kémszervezet egyik vezet?je, Estilla apja, a cukrász Vödric Demeter és a besúgó, Dalfalvi is utazik" - szól a sorozat hivatalos ismertet?je.

    Rudolf a szentendrei Skanzenben tartott sajtótájékoztatón elmondta, 2012 nyarán három nap alatt olvasta el a regényt, amely óriási hatással volt rá, egyb?l arra gondolt, hogy meg kell filmesítenie. "Gyakorlatilag évek óta kerestem azt a helyzetet, hogy az Üvegtigris után bele merjek fogni bármibe is" - fogalmazott, majd hozzátette, ? csak úgy tud dolgozni, ha "megszállott állapotba" kerül. Hiába akadt azonban a kezébe egy csomó forgatókönyv id?közben, valahogy egyik sem hozta igazán lázba. "Bélával viszont mintha ugyanarról a domboldalról néznénk a világot" - mondta.

    "A regénynek akarunk megfelelni, az alázat a legfontosabb" - magyarázta a rendez?, aki színészként csak egy kisebb szerepet vállalt a történetben, mert már az Üvegtigris idején megtapasztalta, milyen nehéz egyszerre helyt állni a kamera két oldalán. Rudolf szerint a regényt "plebejusindulat, humor és líra" hatja át, de Jókai-paródiának és értelmiségi Gyalog galopp-nak is nevezte az írást. Fontosnak tartja, hogy meghagyják a regény sajátos nyelvezetét, titkon azt is reméli, hogy sikerül visszahozni a köznyelvbe olyan szavakat, mint a történetismertet?ben is használt "delizsánsz", amely egyébként a postakocsi megfelel?je.

    Több mint száz színész és helyszín

    A sorozat hat, egyenként 52 perces részb?l áll majd, a road movie m?faja - az úton felbukkanó karakterekkel - pedig arra is lehet?séget ad, hogy rengeteg színészt felvonultassanak. A szériában száznál is több színész m?ködik közre, akár pármondatos szerepeket is elvállaltak olyanok, mint Tör?csik Mari, Básti Juli, Kéri Kitty, Lukáts Andor, Szacsvay László, Nagy Ervin, Szabó Gy?z?, Scherer Péter vagy Feny? Iván. Hasonlóan nagy a forgatási helyszínek száma is: a terv szerint 72 nap alatt 107 helyszínen fordul meg a stáb, igaz ebb?l 15-20 a szentendrei Skanzenben található, ahol több tájegységet is meg tudnak idézni.

    A széria költségvetése összesen 740 millió forint, amelyb?l - saját közlése szerint - az MTVA 480 milliót finanszíroz, a Magyar Közlöny 2013. évi 118. száma pedig arról is beszámol, hogy a kormány "a rendkívüli kormányzati intézkedésekre szolgáló tartalékból" támogatja a produkció megvalósítását 100 millió forinttal. A többi a szponzori támogatásokból áll össze, melyek közül a legjelent?sebb a Richter Gedeon Nyrt.-é. Rudolf a sajtótájékoztatón felhívta a figyelmet arra, hogy bár a költségvetés látszólag magas, ne felejtsük el, hogy itt három nagyfilmnyi id?r?l van szó.

    Púpos vénlány és tolakodó vaddisznó

    A sajtóeseményen a színészek egy része is mesélt a szerepér?l: kiderült például, hogy Nagy-Kálózy Eszter egy hetvenhez közelít?, púpos vénlányt játszik majd, Haumann Péter pedig egy olyan cukrászt, aki megpróbál helyt állni minden történelmi helyzetben, így a címbeli kossuthkifli sütését?l egy id? után eljut a császármorzsa-készítésig. Trokán Nóra arról beszélt, hogy els? filmes f?szerepénél mennyire segítették ?t a többiek, Kálloy Molnár Péter azt tartja legnagyobb sikerének, hogy az ? figurája, a postakocsi hajtója került fel a produkció hivatalos pólójára.

    Lengyel Tamás szerényen a történet mozgatórugójának nevezte a karakterét, Swappach Amadét, K?szegi Ákos pedig 19. századi James Bondként jellemezte a császári titkosszolgálat általa alakított ügynökét. "Ennyi állattal életemben nem forgattam - és most nem a stábra gondolok" - tette hozzá, majd elmesélte közös jelenetét egy vaddisznóval, amelyben az állatnak két-három méterre kellett volna állnia, de meggondolta magát, és pár centire megközelítette a színészt. "Az arcomba lihegett, kiült rajtam a rémület, a leg?szintébb színészi pillanataimat éltem" - mondta K?szegi.

    A végeredményt várhatóan 2014 októberében tekinthetik meg a néz?k. Rudolf elmondta, stílusos lett volna március 15-re id?zíteni a premiert, de az októberig tartó forgatás után nem tudják befejezni addig, mert nagyon sok lesz az utómunka.


    http://www.origo.hu/teve/20130711-rudolf-peter-az-mtvanak-kesziti-a-kossuthkifli-cimu-sorozatot.html

    APATS GÁBOR2013. 07. 11. 19:39
     
  2. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem kétséges sikeres de "a

    Nem kétséges sikeres de "a kormány a rendkívüli kormányzati intézkedésekre szolgáló tartalékból" ezt nem nagyon vágóm , mindenesetre jó hogy léteznek ilyen tartalékok is . :tef293:
     
  3. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Atlantisz-re

    Szia Atlantisz!

    A sikert én is biztosra veszem,és Rudolf Péter személyében szerintem jó kezekbe került a film. Mindenképpen megfogom tekinteni.
    Err?l meg a helyükben inkább csendben maradtam volna "a rendkívüli kormányzati intézkedésekre szolgáló tartalékból",hogy ebb?l kivánják fedezni a film költségeit.
    Valóban jó,hogy van ilyen,csak az nem mindegy,hogy mire használják. :tef293:
    Azt hiszem,hogy történtek/történnek ebben az országban olyan dolgok,amikor jobban szükség van/lenne erre a rendkívüli tartalékra,mint egy film finanszírozásakor.(de ezt ugyebár nem mi dönjük el)
     
  4. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Ez a tartalék százmilliárdos

    Ez a tartalék százmilliárdos volt amit az el?z? költségvetésnél tettek félre és most elköltik , persze nem csak Rudolf Péter családi vállalkozásában vezetett Omnibus Film Kft kapott hanem sokan mások is, persze nem tudhatjuk hogy pályáztak-e vagy csak mert szimpatizánsok és azért kapták meg , de kicsit keser? szájízzel veszem tudomásul ezt is .
     
  5. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Kossuthkifli

    Én nagyon örülök a sorozatnak,és várom, a szerepl?k és a sztori szempontjából nézve, ugyanis régebb a Beugrót szoktam nézni és abban kedveltem meg Kálloy Molnár Pétert, és ugy-e az Ákos ( kedvencem ) videoban is szintén szerepelt ,az El?kel? idegenben .
    És a 48-as események örök téma és a magyarság sorsdönt? eseménye.
     
  6. GLOP /

    Csatlakozott:
    2014. november 02.
    Hozzászólások:
    511
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Életemben hallottam még róla,,.,.,,.