Stresszűző tippek: védjük szívünket!

A témát ebben részben 'Általános beszélgetések' klarensz hozta létre. Ekkor: 2013. március 06..

  1. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Stresszes élethelyzetekben szervezetünk kortizolt és adrenalint termel, hogy felkészítse testünket a "vészhelyzetre". Az alábbiakban megosztunk néhány stressz?z? praktikát, ami a szervezetnek és szívének is jót tesz hosszú távon!
    Járjon társaságba!
    Az er?s szociális kapcsolatok csökkentik a stresszt és növelik a várható élettartamot. Ennek okát a Michigani Egyetem kutatói abban találták meg, hogy egy barát érzelmi közelsége növeli a progeszteron nev? hormon szintjét, ami javítja a közérzetet, csökkenti a szorongást és a stresszt. Stephanie Brown, a szóban forgó kutatás vezet?je elmondta, hogy az eredmények összhangban állnak az altruizmus evolúciós elméletével, amely szerint a társas kapcsolatok hormonális szabályozásának az a célja, hogy az egyén érdekét elnyomja mások, például a családtagjai javára.

    Segítsen másokon!
    Ehhez hasonló hatású, ha önkéntes munkát végzünk. Ha a templomban, a helyi futóversenyen vagy az ingyenkonyhán segítünk, figyelmünk elterel?dik a problémákról, és örömöt szerzünk másoknak, ezzel pedig magunknak is. Javíthatunk a hangulatunkon ha segítünk valamelyik alapítványnak, szervezetnek, akár kétkezi munkával, akár pénzadománnyal.

    Ne rágódjon a múlton!
    Ha veszteség ért minket, ne hasonlítgassuk a múltat a jelenhez, inkább adjunk magunknak id?t a lelki gyógyulásra. Gondolkozzunk a következ? lépésen - tanácsolja dr. Paul J. Rosch, az Amerikai Stresszintézet elnöke, a New York Egyetem Orvosi Karának pszichiátria professzora és Deborah Rozman, a stresszel kapcsolatos kutatásokat végz? Quantum Tech ügyvezet? igazgatója és kutató pszichológusa. Egyébként is érdemes kevesebbet panaszkodnunk - mondják a szakemberek - mert egy id? után már nem feszültségoldó a kibeszélés, hanem bebetonozza a gondolatainkat, érzelmeinket.

    Fogyasszon kevesebb hírt!
    Csökkenthetjük úgy is a stresszt életünkben, ha kevesebb hírt "fogyasztunk". A híradók ugyanis éjjel-nappal közvetítik a gazdaságról szóló rossz híreket, fokozva a ránk nehezed? nyomást. Ha egyébként is stresszes, nehéz élethelyzetben van, akkor ne hagyja, hogy elrontsák az estéjét a híradók! Ez nem jelenti azt, hogy ezentúl tájékozatlan legyen, de inkább az interneten kövese nyomon az önt érdekl? témákat, ott nincs "háttértévézés", ha nem akarja elolvasni, bezárja az oldalt. Tévénél nem jellemz?, hogy kikapcsol 2 percre, hogy ne kelljen meghallgatnia az önt bosszantó, felhergel? hírt! Ugye?

    Tipp

    Sokaknál hatásos, ha "rendet tesznek" életükben. Érdemes körülnéznünk a lakásban, munkahelyen és megszabadulni a felesleges tárgyaktól. Ett?l felszabadul az ember, és gyakran a kedélyállapot is javul.
    Tudatosan keressen nevetésre lehet?séget adó helyzeteket!
    Nézzen az interneten vicceket, humoros videókat, üljön be a moziba egy vígjátékra! A nevetés csökkenti a legfontosabb stresszhormonok szintjét, ezzel is javítja az egészségi állapotot, továbbá csökkenti a bels? feszültséget - derítették ki a Loma Linda Egyetem kutatói, amikor a nevetés gyógyító hatását vizsgálták. Hevesen ver a szív, szaporább a légzés, emelkedik a vérnyomás, kiver a veríték - a stressz ismert tüneteivel minden nap találkozunk, akár otthon, akár munkahelyünkön is. Ilyenkor kellene egy pillanatra megállni, és tudatosan legy?zni a minket ért hatásokat, mert aztán ha a feszültséget kelt? esemény, érzés elmúlik, a szervezet ismét normálisan m?ködik, ellenben ha ez a felpörgetett állapot túl hosszú ideig tart, nem követi nyugodt feltölt?dési id?szak, kimerülhetünk, és komoly egészségügyi károsodásokat is szenvedhetünk.

    Simogassa meg kedvencét
    Háziállataink nemcsak feltétel nélküli szeretetet adnak, de az egészségünknek is jót tesznek. Elég, ha csak pár percig simogatjuk kutyánkat, cicánkat, és olyan jó érzéseket el?idéz? hormonok szabadulnak fel szervezetünkben, mint a szerotonin, a prolaktin és az oxitocin. Ezek hatására csökken a vérnyomás, és felpezsdül az immunrendszer.

    Takarítson, lomtalanítson!
    A rendetlenség, és a rengeteg tárgy látványa idegessé tesz, nem is beszélve arról, amit akkor érzünk, amikor nem találjuk a kocsikulcsot, a gyerek tornacuccát, vagy a befizetésre váró csekkeket. Lomtalanítás és takarítás után a környezetünk megnyugtatóan áttekinthet?vé válik. Ráadásul egy nagytakarítással óránként akár 250 kalóriát is elégethetünk.

    Énekeljen!
    Nem számít, hogy nincs jó hangunk, vagy nem ismerjük pontosan a szöveget, csak énekeljünk. A kocsiban, a zuhany alatt, bárhol, ahol el merjük engedni magunkat, és nem zavarunk vele senkit. Az éneklést?l kihúzzuk magunkat, ráadásul mélyeket lélegzünk közben, ami egyaránt jót tesz a szívnek és az immunrendszernek is.

    Szerelmeskedjen!
    Ha belegondol, saját tapasztalatai is meger?sítik, hogy a szex, f?leg az orgazmussal végz?d? aktus jelent?s stresszoldó hatással bír. Ennek biológiai oka (is) van. Orgazmuskor ugyanis oxitocin termel?dik a szervezetben, méghozzá hirtelen elég sok. Ennek a hormonnak pedig többféle pozitív hatása is van, a stressz szempontjából például azért, mert stabilizálja, csökkenti azoknak a hormonoknak a termel?dését, amelyek stresszhelyzetben keletkeznek.

    Megjelent: 2013.03.06.
    http://www.hazipatika.com/napi_egeszseg/sziv_es_errendszeri_betegsegek_megelozese/cikkek/megelozesi_lehetosegek/stresszuzo_tippek_vedjuk_szivunket/20090916145358
     
  2. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    jó tanács

    Végül egy jó tanács: kövesse a hagyományos stressz?z? tanácsokat, de szabja azokat saját szükségleteire. "A kocogás, a meditáció, a relaxáció, a jóga és a zenehallgatás sokaknak nagyon jót tesz, azonban mások számára unalmas és csak fokozza a stresszt" - hangsúlyozta Paul J. Rosch, az Amerikai Stresszintézet elnöke.
     
  3. kiscsibe /

    Csatlakozott:
    2012. május 05.
    Hozzászólások:
    1,119
    Kapott lájkok:
    219
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Stressz tippek

    A halk, kellemes zene csökkenti a vérnyomást. A stressz oldásra leginkább alkalmas zenék a kutatók szerint a komolyzenei alkotások, mint például Vivaldi „Négy Évszak”-ja, vagy a természet hangjai. Természetesen mindenki saját egyéniségéhez mérten eldöntheti, melyik zenét tartja nyugtatónak.
     
  4. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hazikedvenc simogatasa

    :tef293:...pulikutyamat, ha akarnam sem tudnam, nem dedelgetni,annyira igenyli a vele valo foglalkozast, akar onzo modon , csak sajat maga legyen az eloterben, annyira kikeri maganak, es olyan halas tud lenni. Az ember szive-lelke feltelik orommel, joleso erzessel. Ugyhogy en szivesen dedelgetem , mert nem lehet elmenni mellette anelkul.
     
  5. mookybaa /

    Csatlakozott:
    2011. január 27.
    Hozzászólások:
    342
    Kapott lájkok:
    1
    Beküldött adatlapok:
    0
    Házikedvenc

    Minket három éve, karácsonykor talált magának egy ilyen kis keverék sz?rgombóc és csak meger?síteni tudom a stressz?z? képességét . :tef293:
    No meg van itt még egy 7 hónapos "házi kedvenc" királylány aki szintén stressz?z? (kipüföli bel?lem szó szerint). :tef161:


    Viszont melóban a munkahelyi stressz levezetésére eddig Vivaldi „Négy Évszak”-ja helyett, legjobban a Rózsaszín Pitbull jött be.Csak ajánlani tudom. :bigsmile:
    Vagy Alvin és a Mókusok, esetleg hétköznaPI CSAlódások.

    üdv. moky

    ui.

    Egyébként meg:
    "Ha egy napig akarsz boldog lenni, idd le magad! Ha egy évig akarsz boldog lenni, házasodj meg! ha egy életen át akarsz boldog lenni, menj el horgászni!"
     
  6. Bedy /

    Csatlakozott:
    2012. február 19.
    Hozzászólások:
    1,134
    Kapott lájkok:
    9
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    stressz

    Hát állatában a stressz havi okozója nálam a sárga csekkek :tef161:
    Ellenszer: ha nem lenne nyugodtabb lennék :tef344:
    De általában nálam egy jó film vagy egy kis zenehallgatás vonja el a figyelmem a feszült id?szakról.
     
  7. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    még táncolni is

    Igen bizony , nálam is bejön nagyon, egy jó hangulathoz ill? film, vagy akár munka közbeni halk zene.
    Aztán dudolgatni és énekelni otthon , akár ha a kedv engedi még táncolni is lehet.
     
  8. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    bedy-re

    Szia bedy!

    Az stresszt már amennyiben annak lehet nevezni,azt én még kiegészíteném a tehettetlenség érzésével,vagy annak tényleges voltával!

    Én sportnézéssel és ritka esetben filmnézéssel,és leggyakrabban esetekben az emberekkel való más témát érint? laza kommunikáció,vagy poénkodás által terel?dik el a figyelmem az ilyen esetekr?l,amit köszönök nekik! (Valószín?sítem,hogy tudják azok,akiknek ez szól)
     
  9. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    minél többen annál jobb

    Itt a tavasz , irány a természet, nekem bevállik, nagyokat sétálni, nézel?dni, fotózgatni, nagyon jó kikapcsolódási praktika, természetesen minél többen annál jobb.
     
  10. kiscsibe /

    Csatlakozott:
    2012. május 05.
    Hozzászólások:
    1,119
    Kapott lájkok:
    219
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    stressz-re

    Szia bedy :tef293:

    ...a stressz havi okozója....Hmmmm.. Hmmm...
    sokan lennének a földön, akik örülnének ha egy jó film vagy zene
    megszüntetné azt a "havi" stresszes id?t.. :tef318:
     
  11. Laci86 / Moderator

    Csatlakozott:
    2013. március 20.
    Hozzászólások:
    441
    Kapott lájkok:
    120
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    Operátor, elsősegély nyújtó
    Stressz

    Én Nálam 25 évesen jelentkezett a magas vérnyomás betegség. 2 és fél éve vérnyomás csökkent? gyógyszert szedek minden nap. Én meditálni és énekelni szoktam! Mindezzel egy id?ben azért igyekszem a stresszes szituációkat és a koffeines dolgokat kerülni! :bigsmile:
     
  12. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    klarensz-re

    Szia klarensz!

    Amikor valami komolyabb problémám adódott a nettel,akkor én mindig megsimogattam a számítógépet és a modemet(általában ez volt a legtöbb,amit én tehettem az ügy érdekében),de nem hálálták meg.
     
  13. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    re:focinorbi

    :tef293:)))
    Jaj szerencsés természeted van akkor...mások inkább felmérgel?dnek, ha a net nem megy, vagy gond akad a géppel
    .Ilyen fura a számitógép, nem dicsér ha jól csinálsz valamit, nem hálálkodik, ha megsimogatod...:tef293:...de,ha mégis rosszul csinálsz valamit, rögtön kirja...error, sajnálom , nem indul a program.
     
  14. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    klarensz-re

    Ez csak vicc volt!
    Sok esetben van türelmem a dolgokhoz,de amihez nagyon nem értek és ezáltal tehetetlenné válok,akkor ott gurulhat a gyógyszer nálam is.(Ez beletartozott ebbe a kategóriába)
    Amikor anno elkezdtem nettezni,még olyan is volt,hogy megfordult a fejembe igen er?teljesen,hogy megreptetem a gépet az ablakon kifelé,ami utána már biztosan nem lett volna m?köd?képes,mivel nem a földszintr?l indítottam volna útjára.
     
  15. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    mit okozhat a stressz?

    Szerintem , amikor tehetünk egészségünk érdekében, ne habozzunk...milyen szép és jó lenne egy nyugis, gondmentes, vidám életet élni.
    Igaz türelmünk nem határtalan, mégis meg kell próbálnunk lehet?ségeink szerint minél szebben , jobban, vidámabban élni, és megkeresni a lehet?leg legjobb , pillanatnyi helyzetünknek legmegfelel?bb lazitó megoldást.
    :tef293:
    [​IMG]
     
  16. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    magas vérnyomás

    Nem véletlenül lett népbetegség a magas vérnyomás: stresszhelyzetben szinte azonnal megn?, s ha nem vagyunk képesek megnyugodni, úgy is marad. Ahhoz, hogy végül ne szoruljunk gyógyszeres kezelésre, mindenképp csökkenteni kell a feszültség mértékét, mely rövid id?n belül normalizálhatja a vérnyomást is - ellenkez? esetben szív- és érrendszeri gondokra, rövidebb életre készülhetünk.

    Igazad van a meditáció nagyon hatásos, és próbáljad a hasi légzéstehnikát is.
    Orron keresztül történik a légzés, és belégzésnél tágul a has, kilégzésnél pedig a köldök közelít a gerinchez
     
  17. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Testünk jelzi, hogy baj van a lelkünkben

    A testet és a lelket bármennyire is szeretnénk, nem lehet különválasztani: testi problémáink kihatnak a lelkünkre, a megoldatlan konfliktusok, feszültségek pedig a testünkre. Ugyanakkor nem mindenki szervezete válaszol egyformán: míg bizonyos élethelyzetek egyeseknek nagy, másoknak elviselhet? mérték? stresszt jelentenek, s az er?s idegzet?ek jóval tovább képesek cipelni a terheket mindenféle megbetegedés nélkül.
    Hangsúlyt kell fektetni a lélek, mint a test gyógyítására. A kezeletlen stressz id?vel egyre több szervben okozhat problémát, s végül akár idegösszeomláshoz vagy súlyos, hetekig tartó betegséghez is vezethet. Ezek a tünetek ugyanis a szervezet vészjelzései: ha nem vesszük ?ket tudomásul, a feszültség egyre hangosabban hívja fel magára a figyelmet.
     
  18. Jozsef78 /

    Csatlakozott:
    2011. április 11.
    Hozzászólások:
    934
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    klarensz!

    Szia klarensz! Na! Ez egy nagyon jo topic! Gratulalok! Egeszseguggyel is foglalkozunk itt. Ez orvendetes! Habar en Hala Isten nem vagyok egy vernyomasos ember vagy ilyesmi de ha neha belekukkantok eme topicba azert ugye az ember elolvasva masnak a problemait , jobban odafigyel magara! Sajat oszinte velemeny!!
     
  19. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    klarensz-re

    Szia!

    Nekem a meccs vége stresszt okozott a szervezetemben,ezért most gyógyítani kell a lelkemet.(Ez már kezdetnek jó,hogy megjelentél az oldalon.)
    Mik a tanácsaid erre a problémára? :tef161:
     
  20. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Lélek gyógyitó

    :tef293:) Ebben az esetben kutyaharapást sz?rével gyógymód alkalmazás :tef293:)
    Utólsó percben üres kapuba könny? volt gólt rúgni,...egy gy?ztes mérközés, 3 pont tökéletes stresszoldó lehet.
    Lélek gyógyitó hangos énekléssel ...góóóól...hajrá magyarok...próbáld meg kiorditani magadból...:tef293: