Magyar torrent oldalak Swztorrent

A témát ebben részben 'Torrent oldalak Témái' Adminisztrátor hozta létre. Ekkor: 2012. június 08..

  1. jozsef3 /

    Csatlakozott:
    2012. május 17.
    Hozzászólások:
    257
    Kapott lájkok:
    60
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    sziasztok hiába kombinálunk swz ügyben hivatalosan be csukot ugyan ugy mint beload ,és ezt tudomásulkel vennunk sajnálattal
     
    • Like Like x 2
  2. case666 /

    Csatlakozott:
    2014. január 21.
    Hozzászólások:
    3
    Kapott lájkok:
    2
    Beküldött adatlapok:
    0
    Itt páran nincsenek képben vagy én nem vagyok? a Beload mióta zárva? (volt igen) de most üzemel vagy ez most ami van Beload az nem az vagy mi van? :tef293: Egyébként sajnálom az SWZ-t nagyon.
     
    • Like Like x 2
  3. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Üdv case666! A beload bezárt. Majd ezt kihasználva pár user indított néhány beloadot :tef161: Ezekből egy oldal maradt életben, de semmi köze az eredeti beloadhoz. Ez ép olyan, hogy például újraindítom az swz-t, és elhitetem mindenkivel , hogy ez az eredeti. :tef161:
     
    • Like Like x 4
  4. gazdaxx /

    Csatlakozott:
    2014. október 27.
    Hozzászólások:
    2
    Kapott lájkok:
    5
    Beküldött adatlapok:
    0
    - beload.cc - témához, én is úgy tudom egykori „stafftól”, hogy mivel az oldal szerverét, az (Ukrán és a Magyar) hatóságok közösen lefoglalták. Tervezték az újraindulást, de a torrentek és a felhasználók elvesztése miatt, mentés hiányában ez nem történt meg soha.
    - Most a volt oldal korábbi felhasználók által készített és üzemeltett a beload.cc oldal, de valóban ez nem utódja. (annak idején ők is a POF fejlécét lelopva próbált jobb helyezést elérni, ami sikerült is.)
    - Mint ahogy ha a volt „swz” egykori üzemeltető közül valamelyik készítene új oldalt, a tudásuk megvan, (kár lenne ha nem kamatoztatnák), de ha nem teljes a csapat, akkor a végeredmény sem lehet az.
    - Gondolom azért majd a (Doe, hammer, Csia, lindi17, aranyhal,..stb.) nevükkel találkozunk még 1-2 új oldalon, itt-ott, de az már más lesz.
     
    • Like Like x 5
  5. Hammer /

    Csatlakozott:
    2012. június 19.
    Hozzászólások:
    18
    Kapott lájkok:
    13
    Beküldött adatlapok:
    0
    Szia.
    Elmondanám én a bezárás okát,de még én sem tudom.Sőt a Stafftagok sem tudják.Egyedül Doe tudja,de Ő meg nem mond semmit.Egy biztos.Anyagi gondjaink nem voltak,jól alakultak az oldal dolgai,rengeteg ötletünk,és tervünk volt amiket pont a bezárás előtti napon beszéltük át.
    Azt megígérhetem,hogy ha megtudok valami,és az publikus,akkor itt elmondom.
    Üdv:Hammer.[DOUBLEPOST=1414769314,1414768888][/DOUBLEPOST]
    Szia.
    Az SWZ Staff napi szinten tartja a kapcsolatot,de még senkiben nem merült fel hogy,SWZ,vagy valami más névvel bármit elindítson.Természetesen nincs kizárva hogy egyszer csak valaki meggondolja magát.
    A többiek nevében nem tudok mondani semmit,de én biztos hogy nem indítok semmilyen oldalt,és Stafftagságot sem vállalok sehol.
     
    • Like Like x 5
  6. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Szia Hammer! Köszi, hogy benéztél, sokan várták már a válaszod. Felmerült többek között az is, hogy szerzőjogok miatt kényszerült erre a sajnálatos döntésre az SWZ. Ez tűnik a leg kézenfekvőbb magyarázatnak, hiszen mint írtad sem szakmai, sem pedig anyagi gondok nem voltak. Az hogy a NAV lefoglalta többek gépét és a szervert, szintén erre enged következtetni. Én személy szerint jó ötletnek tartanám legalább a torrentes részleg feltámasztását, (Hiszen egy fokkal biztonságosabb mint a warez) akár új néven és új köntösben. Ha ez esetleg bekövetkezne, forduljatok hozzánk bizalommal, amiben tudunk segíteni fogunk.
     
    • Like Like x 6
  7. pcsacsa /

    Csatlakozott:
    2013. február 14.
    Hozzászólások:
    39
    Kapott lájkok:
    4
    Beküldött adatlapok:
    0
    Sajnálom,kedvenc oldalam volt
    Kár, legjobb oldal volt
     
    • Like Like x 2
  8. speed2006 /

    Csatlakozott:
    2015. április 08.
    Hozzászólások:
    20
    Kapott lájkok:
    19
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Nos.
    Ha rajtam múlt volna, akkor soha a büdös életben nem let volna torrent az oldalon! A Speedwarezz nem arra lett kitalálva anno.
    Hogy honnét tudom? Mert én alapítottam sok-sok éve. (hangsúlyozom nem Doe az ötletgazda!!!) Amikor Az Elit folyamatosan bezárt-kinyitott, akkor gondoltam hogy kéne egy olyan forum, ami stabilan működik és kerestem pár embert aki ebben segítene. Magát a forum motort még Sorted, az elitt adminja segített feltölteni a serverre. Fórumként működtünk!!!! Igazi FÓRUM-ként. Ahol megosztottunk mindent. Mindenki oda töltött fel mindent, ahova csak tudott. De egy közösség volt! Mi még tudtunk jókat dumálni. A számomra ez volt a legfontosabb. Aztán olyan 2005 körűl kiégtem, elkeserített hogy folyamatosam mindenki lelépett. Kűlföldre költöztem, ahol az elején még internetem sem volt sokáig. Sokat kellet dolgozni, így energiám sem maradt a fórumra. Nemrég aztán Overdiverrel beszélgetve fontolóra vettem, hogy megint beszállok. Nem akartam érdemben beleszólni a dolgokba, inkább csak segíteni. Dehát Doe reakciója eléggé ellenséges volt. Hogy is mondjam: gyerekes. Mint egy féltékeny ovisé. Na akkor értettem meg hogy nincs sok hátra a Speedwarezznek, a megszünésig. Bejött. Mindenki elhiheti hogy ennek nem örülök. Kicsit mintha a gyerekem vesztettem volna el. Ha akarnám, újra tudnám kezdeni, a Speedwarezz nevet nem hiszem hogy valaki is el tudná vitatni töllem. Mert az én vagyok. Csak épp nem érzem hogy igazán szűkség lenne-e rá. Ma mindenkit az érdekel hogy mit tud letölteni. Arra meg ott vannak a torrent oldalak. Ha belevágnék, akkor csak a régi módon tenném. De hogy egy baráti fórumra, egy KÖZÖSSÉG-re lenne igény, abban nem vagyok biztos. Sajnos. Azért vissza nézek ide majd, hátha lesz aki rábeszél.
    Figlár Géza, alias Speedwarezz
    [DOUBLEPOST=1428447372,1428446979][/DOUBLEPOST]
    Na itt a gond! Pont hogy nekik kellene beszélni. Nem cserben hagyni azokat, aki kitartottak az oldal mellett! Ilyet soha nem engedtem volna meg!
     
  9. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Üdv speed2006! Avval kezdeném, hogy köszönjük, hogy benéztél, és hogy ezeket a dolgokat leírtad. Az SWZ-n soha nem volt torrent. Volt egy warez fórum, és volt egy torrent oldal. Egymástól függetlenül működtek. Bár ha engem kérdeztek, hatékonyabb lett volna, ha a kettő egybe lett volna, ahogy azt speed2006 is feltételezte.

    Tetszik a közösségi szellem, de az emberek kilencven százaléka nem ezért regelt a warez oldalakra, hanem azért, hogy letöltsön. Ez átkozottul igaz a torrent oldalakra is. Ha az oldal jól van kialakítva, és biztosít egyéb lehetőségeket is, akkor létrejöhet egy aktív közösség, ami már nem csak letölteni jár fel. A warez a fénykorát élte a kétezres évek elején. Mára kissé veszélyessé vált.. Veszélyesebbé mint a torrent. Ez az oka annak, hogy már csak néhány van belőlük hazánkban a nagy régiek közül. De van amelyik aktív, nagyon is, de a fórum már csak a múltjából él. A legtöbb csevegőtémába 2012-ben írtak útjára, pedig tömve vannak aktív tagokkal. De ugye ők töltögetni járnak. A torrent oldalaknak is van fóruma, a legtöbb elég aktív. Persze, most a nagy oldalakról beszélek.

    Rengeteg hátránya van a wareznek. Felsorolhatnám őket, de meghagyom másnak. Inkább arról beszélnék, én miért váltottam. Én is warez oldalakon kezdtem. Hogy miért? Mert nem tudtam, hogy van más lehetőség is. Ha tudtam volna, biztos nem várok heteket, hónapokat egy film letöltésére. Mert bizony a komolyabb terjedelmű filmeket, vagy száz darabba vágva töltötték fel. És ha nincs prémium tagságod egyes fájl megosztóknál, akkor bizony órákat is várhattál két "rar" letöltése között. De külön öröm volt az is, mikor korlátozták a letöltést, hogy evvel is a prémium tagságra ösztönözzenek. Ennek nem egyszer az volt az eredménye, hogy megszakadt a letöltés. Ja és akkor újra ki kellet várnod a két órát. XD De a kedvencem az volt mikor letöltöttél kilencven részletet, és a kilencven egyedik pedig törölve volt. Ilyenkor vagy hagyod az egészet, vagy írogatsz a feltöltőnek, aki kitudja mikor néz fel, aztán vagy feltölti újra vagy nem. Ezzel szemben a torrent oldalra csak belépek, és letöltök. Senki sem korlátoz, nem kényszerít rá, hogy fizessek bárkinek is, mert az oldal és annak közössége ingyen biztosítja nekem a filmeket, zenéket stb.

    De akinek a letöltési lehetőség csak mellékvágány, az remekül aktívvá teheti vele az oldalát. Mert a tagokat bizony ez hozza be. Legyen akár warez, legyen akár torrent oldal. Sőt tudok olyan külföldi csere oldalakat, amiken van torrent, van letöltési lehetőség.

    Mi itt az UTS-en, csupán egy fórum vagyunk. Ide nem azért járnak vissza az emberek, hogy bármit is letöltsenek. Aktív, de nyilván soha nem lesz olyan aktív, mint egy warez, vagy mint egy torrent oldal fóruma. De viszont nincs olyan nap, hogy az emberek ne írnának a fórumokba.

    Ma egy warez oldalt indítani elég felesleges. Láttam, hogy többen megpróbálták, de belebuktak. Sok sikert kívánok, ha mégis megpróbálnád. Ha van egy régebbi mentésed az viszont sokat lendítene a dolgon.
     
  10. roberto83 /

    Csatlakozott:
    2012. február 02.
    Hozzászólások:
    349
    Kapott lájkok:
    189
    Beküldött adatlapok:
    0
    a DDL alapú fórumoknak leáldozott már :tef293: szépen mutat a több százezres regisztrált szám a fórum statisztikában csak az a baj vele hogy jó ha 10% valós aktív felhasználó ebből, ez volt SWZ warez fórumán is meggyőződésem hogy az SWZ torrent oldal részlegén több volt az aktív user mint a warez fórum részen és nem nem a torrentbe bukott bele SWZ hanem abba hogy nyílttá tették az oldalt itt főként két dologra gondolok vagy pechesek voltak és ép kifogtak valami jogvédő aktivistát vagy pedig valaki konkurenciát látott bennünk és szándékosan tett az érdekében hogy minél előbb eltűnjön SWZ a netről, amit el is ért. :tef293: Viszont ha már így alakult akkor tudott volna fricskát mutatni SWZ staff a jóakarónak, méghozzá ha az oldal felhasználóit átmentik egy másik oldalra erre a torrent részlegnél akár profilostul is lett volna lehetőség és legalább az userek nem lettek volna szélnek eresztve és itt nem Pistike befogadó oldalra gondolok hanem olyan olodalra ami már régi motorosnak számít a torrentvilágban, szerintem nem megijedni vagy megsértődni kellett volna hanem cselekedve a legjobbat kihozni a helyzetből a felhasználók érdekeit nézve, az pedig akár egy másik oldal is lehetett volna mint ahogy nagyon sok más megszűnt oldal is élt már ilyen lehetőséggel akár csak a közelmúltban is volt ilyen. :tef293:

    én sajnálom hogy Doe nem lépte meg ezt bár a lehetőség talán még most is fent áll persze ehhez szűkség van egy mentésre a torrentes részlegről.
     
  11. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Vagy elég, az is, ha átengedik a kormányt valaki olyannak, akiben van még mersz. So se értettem meg azokat, akik a visszavonulásuk után az oldalnak és a közösségnek is véget vetnek. Nyilván joga van megtenni, hiszen mi csupán vendégek vagyunk az oldalakon, a ház nem a miénk. De egy nagy és aktív közösséget kár felszámolni. Az swz egy magyar szolgáltatónál volt. Kaptak egy bejmentést, így semeddig sem tartott lefoglalni a szerver tartalmát. Ez nyilván nagy lelki teher, és komoly bírsággal jár. De aki ebbe bele vág, annak evvel a lehetőséggel is számolnia kell. Sajnálom, hogy nem álltak talpra.
     
  12. speed2006 /

    Csatlakozott:
    2015. április 08.
    Hozzászólások:
    20
    Kapott lájkok:
    19
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Akkoriban még saját servert is futtattam, otthonról. Ma jobb a helyzet, mert korlátlan méretben tehetem, óriási sebességgel. Ehhez akartam segítséget nyújtani. Csak Doe hisztizett. Nem maga a fórum veszélyes, hanem a letöltés. Azt oldottam volna meg. Ami a fórumot illeti, mindig fel tudtuk pörgetni. Csak adni kellett a témát hozzá. Bennem lett volna mersz folytatni., kicsit átszervezni az egészet. Főleg olyan helyre rakni, ahol nem olyan kockázatos. Így utólag nagyon nehéz lenne vissza hozni a tagokat. Igaz van ötletem, ha más néven is, mivel lehetne újra össze kovácsolni egy nagy közösséget. lehet hogy neki gyűröm magam.
     
    • Like Like x 2
  13. kőkobaki /

    Csatlakozott:
    2012. április 20.
    Hozzászólások:
    721
    Kapott lájkok:
    48
    Beküldött adatlapok:
    0
    Üdv! Ha jólértem ez a speedwarez az SWZ régi neve?
     
  14. speed2006 /

    Csatlakozott:
    2015. április 08.
    Hozzászólások:
    20
    Kapott lájkok:
    19
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Igen. De kettő z-vel.
     
  15. lenko /

    Csatlakozott:
    2015. március 09.
    Hozzászólások:
    125
    Kapott lájkok:
    70
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Sajnálom az swz bezárását és azt, hogy nem indult újra.
     
  16. GLOP /

    Csatlakozott:
    2014. november 02.
    Hozzászólások:
    511
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Kár éte nagyon jó logikával csinálta .A saját torrentaihoz berakta az ingyenes bittorent trackerokat is.
     
  17. GLOP /

    Csatlakozott:
    2014. november 02.
    Hozzászólások:
    511
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    jó logikájuk volt.Nagyon tetszet nekem.
    Más külfőldi oldalakról leszedék a torrentaikat ,majd tovább seedelték a saját trackerukkal.
    Kár éerte nincs mé egy ilyen oldal.-.-.,
     
    • Like Like x 2
  18. drotos /

    Csatlakozott:
    2015. november 10.
    Hozzászólások:
    485
    Kapott lájkok:
    190
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Ma volt az M1 hiradóban, hogy elkapták őket:

    http://www.mediaklikk.hu/video/hirado-m1-2300-2016-01-08-i-adas/#

    10:21-től látható
     
  19. roberto83 /

    Csatlakozott:
    2012. február 02.
    Hozzászólások:
    349
    Kapott lájkok:
    189
    Beküldött adatlapok:
    0
    úgy értem az online filmnézős részleg verte ki a biztosítékot inkább talán nem is a fórum és nem is a torrent.

    mostanában le is kapcsoltak még pár online filmnézős oldalt, vagyis az ilyen próbálkozásokat még kevésbé nézik jó szemmel.