Szerinted A Pénz Boldogít?

A témát ebben részben 'Általános beszélgetések' Vendég hozta létre. Ekkor: 2015. július 11..

  1. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Tied a szó! ​
     
  2. kacsa /

    Csatlakozott:
    2012. május 30.
    Hozzászólások:
    2,290
    Kapott lájkok:
    234
    Beküldött adatlapok:
    0
    "A pénz nem boldogít, de jó ha van"
    Viccet félretéve valamilyen szintem, egy kicsit boldogabb lennék több pénzel szóval azt elmondhatom, hogy boldogabbá tesz, nem minden téren, de sok téren nem lennék boldogtalan, és nem idegeskednék annyit, szoval boldogít, de nem minden téren, azaz nem tesz teljes mértékben boldoggá.
     
  3. BudaésPest /

    Csatlakozott:
    2015. február 09.
    Hozzászólások:
    1,183
    Kapott lájkok:
    212
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Igen.
    Boldoggá tehettek. Komoly érdeklődőnek adok számlaszámot privátban.
     
  4. macseklany / Tulajdonos Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2014. október 31.
    Hozzászólások:
    78,957
    Kapott lájkok:
    4,636
    Beküldött adatlapok:
    0
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Határozott: nem. Nem tehet boldoggá a pénz, viszont jó ha van.
     
  5. zörgőfürge /

    Csatlakozott:
    2010. július 26.
    Hozzászólások:
    2,260
    Kapott lájkok:
    684
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Most ne beszéljünk arról.hogy "egészség legyen,a többi nem számít".Ne legyünk már álszentek.:tef161: Engem boldogítana,ha nagyon sok volna belőle.Akkor még utalnék BudaésPest-nek is.Tyá-hééé....,,.,
     
  6. Kádár Márton /

    Csatlakozott:
    2015. július 15.
    Hozzászólások:
    51
    Kapott lájkok:
    8
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Szerintem nem.
     
  7. GLOP /

    Csatlakozott:
    2014. november 02.
    Hozzászólások:
    511
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Sok pénzed van ,bármit csinálhatsz amit akarsz.
     
  8. getkidi / Guest

    Nem boldogít.
     
  9. Victory1995 / Torrentező

    Csatlakozott:
    2012. augusztus 14.
    Hozzászólások:
    1,354
    Kapott lájkok:
    780
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Aki azt mondja h nem boldogít az gondoljon csak bele mi lenne ha semmi pénze nem lenne és utcán élne. De másik feltevés van pénzed van házad esetleg egy jó kis autód. Na most akkor boldogít vagy sem a pénz. Nem tudom h ti mi alapján döntitek el h nem boldogít de hát van ilyen. Boldogít csak nem minden téren. PL. boldogít h vehetsz ezt azt... De nem boldogít azon a téren ami a szeretet. Ember kapcsolatok... terén. Ma most akkor gondolja át aki azt mondta h nem boldogít és még mindig azt e gondolja?
     
  10. kecsi /

    Csatlakozott:
    2013. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    3,220
    Kapott lájkok:
    529
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    A pénz[​IMG] egyáltalán nem boldogít.
    Rajta nem tudsz venni:
    - élet
    - egészség
    - szabadság
    - boldogság
    Hozzájuk juthatsz rajta?
    Mindegyik tételhez van egy-egy (volt) ismerősöm. Jelenleg már egyik sem él.
    - az élet megvásárlása emiatt igazoltan lehetetlen. Hiába volt az illetőnek 100 milliós állóeszköz vagyona és készpénzből ugyanennyi: a rák elleni legjobb kezelés "megvásárlása" se mentette meg.
    - egészséget se lehet pénzért venni / csak gyógyszert (hozzá). Az öregség = betegség. Pénzért se leszünk fiatalok és egészségesek. Mondok egy ócska példát: ha valaki cukorbeteg: lehet bármennyi pénze - az marad.
    - egyik ismerősöm sitten ül / némi kábítószer ügylet és fegyverkereskedelem miatt. Van (volt?) pénze - még is évek múlnak szabadulásáig.
    - boldogság
    erre alpontozok...
    * életem második barátnője hypergazdag család sarja. Se gyermek se férj azóta sem. Dr (nagy doktor). Államügyész.
    Soha sem lesz férje és gyermeke (elvégre 34 éves koráig eddig nem ért még rá)
    * nincs egy vasam se / de amint azt látom, hogy van célom, feladatom és teendőm - tartozok valakihez: örülök.
    Jót tudtam cselekedni - már is boldog vagyok.
    Adok a koldusnak 10,- Ft-ot = tettem valami aprócska jót. Kis cselekedet, de elégedettséggel tölt el. Ettől boldogabb vagyok.
    Olvasok egy nagyon jó könyvet: boldogabb vagyok.
    Az élet sok-sok apró kIs BoLdOgSáGbÓl tevődik össze!
     
    • Like Like x 2
  11. Victory1995 / Torrentező

    Csatlakozott:
    2012. augusztus 14.
    Hozzászólások:
    1,354
    Kapott lájkok:
    780
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Akkor csak szimplán más a gondolkodásunk mert engem boldogít. Pl elmegyek a haverokkal a szabadstrandra vagy buliba vagy a környékre nyaralni pár napot a strandra már is boldogabb vagyok h a haverokkal csinálok valamit. Mibe került hát pénzbe és boldogított. Vagy is boldogít a pénz valami szintem mert ha nem lenne pénz akkor nem lenne semmi. Elmentem a forma 1-re hétvégén PÉNZBE került és boldogabb lettem és lett egy jó élményem, emlékem h már ott is voltam mivel szeretem a forma 1-et. Akkor most ez mind nem boldogság? Mert ha nem lett volna pénzem mind ezt nem tudtam volna megcsinálni és unalmas lett volna a nyár. vagy is nem lettem volna olyan boldog a nyáron mint most h bírtam ide oda menni PÉNZ-ből. Akkor ez minek nevezik ha nem boldogságnak? Akkor valami szinten csak boldogít a pénz ha még egy kicsi szinten is. Vagy is ha nincs pénzed utcalakó ként csak nem vagy olyan boldog mint ha van egy házad vagy egy lakásod egy családdal akivel megvagy és éled az életed. De tudom a pénz nem boldogít megnézném azt h ha utca lakó lennék akkor is ilyen boldog lennék e de sejtésem szerint NEM annyira.
     
  12. macseklany / Tulajdonos Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2014. október 31.
    Hozzászólások:
    78,957
    Kapott lájkok:
    4,636
    Beküldött adatlapok:
    0
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Stex nélkül még az állad is felkopik igaz. El lehet jutni szép és faja helyekre amik akár örök élmény lehet számodra. De mi is az igazi boldogság? Sokan felelik erre kapásból azt hogy egy társ. Na ezt a részét pénzért nem kapod meg, vagy ha mégis az hazugság és nem szerelem. Tehát én a kérdés ebből a szemszögből közelítem meg, mikor is vagy igazán boldog??? Megoszthatod a pénzed barátaiddal, persze egyből nem unatkozol mert emberek vesznek körül, de ne feledjük a miértjét-érdekből.
     
  13. Victory1995 / Torrentező

    Csatlakozott:
    2012. augusztus 14.
    Hozzászólások:
    1,354
    Kapott lájkok:
    780
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    De ha nem lenne pénzed akkor barátnőd se nem. Mert egy utca lakóval nem akar járni egy leányzó sem? Te hát a pénz is hozzárak. :tef344: Mind1 én felejtem ezt a témát más gondolkodás szögből közelítsük meg a témát :tef161:
     
  14. vaskarika /

    Csatlakozott:
    2012. július 11.
    Hozzászólások:
    22
    Kapott lájkok:
    15
    Beküldött adatlapok:
    0
    Önmagában nem, de a hiánya boldogtalanná tehet.
     
  15. kecsi /

    Csatlakozott:
    2013. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    3,220
    Kapott lájkok:
    529
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    vaskarika hozzászólása megért volna egy best ansver-t; viszont nem ismeri a mondat folytatását:
    "- A pénz nem boldogít, de jó ha van!"
    Made in Kecsi Enigma Terminator:
    "- A pénz nem boldogít önmagában, viszont jó ha van, de jobb ha nincs. A pénz a Sátán csinálmánya."

    View: https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=kQW24u8O-_0
    Javaslom az idézett videó alosztályait megnézni. Egyházi értelemben a másik gyülekezet felől nézve:

    View: https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=fJ7mxZeXRMY
    Nézzünk egy multinacionális céget (TOYOTA) és a RORMA 1.


    View: https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=yipDItCUS6g



     
    Utoljára szerkesztve moderátor által: 2015. július 31.
  16. Janus / Katalizátor

    Csatlakozott:
    2015. szeptember 04.
    Hozzászólások:
    1,598
    Kapott lájkok:
    312
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Boldogít, ha értelmesen fel tudod használni. :tef318: Megvenni az összes gyermekkori "álmodat" nem a legmegfelelőbb felhasználás :tef161: Ha ki tudod életed negatív részeit küszöbölni, akkor áldás lehet.
     
  17. balage / Konglomerátor

    Csatlakozott:
    2013. március 26.
    Hozzászólások:
    2,750
    Kapott lájkok:
    624
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    IT
    Lakhely :
    Valahol Európában
    Ahogy többen is megírták; nem boldogít, de jó ha van, illetve a hiánya boldogtalanná tesz. Nekem pl elég lenne annyi amiből ki tudnám fizetni a hiteleket és ki lehetne szállni a mókuskerékből. Egyébként meg lehet nézni azokat akiknek tényleg sok van; egy idő után a többség annyira céltalan és fásult lesz, egyszerűen mindenük megvan, nem tudnak mit kezdeni az életükkel.
     
  18. rambo / Guest

    Nem vagyok pénz szerető tipus: hogy miért? mert akinek van sok .. gizda kevély büszke ,, de pénzből kell élni nem vágyom nagy dolgokra csak minden nap legyen asztalon kenyér,,
    de jobban szeretném ha nem volna pénz, mint édenben nem kellet semi se mert ingyen volt minden stb.
     
  19. Pipus / Pankrátor Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2013. október 22.
    Hozzászólások:
    3,049
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Egy közmondás jut eszembe:
    A pénz nem boldogít,De pénz nélkül nem boldogulsz!
     
  20. Nano /

    Csatlakozott:
    2015. március 09.
    Hozzászólások:
    2,738
    Kapott lájkok:
    674
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    A mondás igaz !! De jó ha van belőle :tef161: