Terrortámadás Franciaországban

A témát ebben részben 'Általános beszélgetések' Vendég hozta létre. Ekkor: 2015. november 14..

  1. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Utoljára szerkesztve moderátor által: 2015. november 15.
  2. balage / Konglomerátor

    Csatlakozott:
    2013. március 26.
    Hozzászólások:
    2,750
    Kapott lájkok:
    624
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    IT
    Lakhely :
    Valahol Európában
    Szerintem egyrészt azért, mert Franciaország (sok más országhoz képest) aktív szerepet vállal az iszlám állam elleni harcban, ezenkívül elég sok, a terrorszervezet szempontjából megfelelő (vallási gyökerekkel rendelkező, a viszonylagos diszkrimináció miatt frusztrált) jelölt áll rendelkezésre az országban, így könnyebb toborozni a céljaikhoz.
     
  3. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Sokan úgy tartják azért a franciák voltak a célpontok, mert úgy mond hazai terület, ott él az egyik legnagyobb iszlám közösség. Vannak olyan városrészek, amik iszlám törvények szerint működnek, a rendőrök be sem lépnek oda.

    Továbbá olyan hírek is szárnyra kaptak, hogy az egyik merénylő a menekültekkel együtt érkezett.
     
  4. balage / Konglomerátor

    Csatlakozott:
    2013. március 26.
    Hozzászólások:
    2,750
    Kapott lájkok:
    624
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    IT
    Lakhely :
    Valahol Európában
    Igen, erre célozgattam én is a toborozható jelöltek számával. És akárki akármit mond, lehet, hogy nem tipikus az, hogy a terroristákat a menekültekkel együtt juttatják be a nyugati-európai országokba, de hülyék lennének nem kihasználni a felkínálkozó lehetőséget...
     
  5. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Ahogy azt a mellékelt ábra is mutatja ezeknek az embereknek a többsége nem fog tudni beilleszkedni. Elfoglalják a maguk városrészét, és a saját törvények szerint élnek nem pedig az európai értékek szerint. A szakértők többsége is így vélekedik, csak a politikusok nem merik kimondani az igazságot. Inkább ide hozzák a közel keletieket a háborújukkal együtt.

    Nem akarok nagyon szélsőséges lenni, de rengeteg indulat gyűlt fel bennem a francia események kapcsán, így megkérdezném... Kellet ez nektek nagyokosok? Játszani a két lábon járó demokráciát? Csak azt értétek el vele, hogy azt a szart ami a közel keleten folyik, behoztátok Európába. Hahó milyen tisztelt barmok az európai unióba, titeket nem azért választottak meg, hogy az arabokkal foglalkozzatok, hanem azért, hogy Európa és az európai emberek érdekeit képviseljétek. Majd ha minden európai országban megszűnik az éhezés és a munkanélküliség, és nincs egyéb teendő, esetleg akkor lehet játszani a tearézanyát, és beleugatni más dolgába.

    A személyes véleményem az, hogy az európai unió politikája nagyon hozzájárult ehhez a sajnálatos eseményhez.
     
  6. balage / Konglomerátor

    Csatlakozott:
    2013. március 26.
    Hozzászólások:
    2,750
    Kapott lájkok:
    624
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    IT
    Lakhely :
    Valahol Európában
    Teljesen egyetértek ebben veled Dark. Viszont szerintem ez is része annak a stratégiának amiről korábban írtam; beengedünk(nek) válogatás nélkül mindenkit, közben nem hiszem, hogy a t. európai vezetők annyira hülyék lennének, hogy ne tudták volna, hogy ez ilyesmibe fog torkollni (akár igen, akár nem, ez szégyen rájuk nézve), hanem pontosan tudták mi lesz a vége és arra használják fel az egész helyzetet, hogy utána megkapják a "néptől" a szükséges erkölcsi támogatást ahhoz, hogy akkor most menjünk és tegyünk rendet Szíriában, akkor is, ha ez azzal jár, hogy a földig kell lebombázni az egész országot.
     
  7. Janus / Katalizátor

    Csatlakozott:
    2015. szeptember 04.
    Hozzászólások:
    1,598
    Kapott lájkok:
    312
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Vagy azért hajtották a népet Európába, hogy minél több terrorista, minél egyszerűbben, felszereléssel együtt, beáramolhasson, és tevékenykedjen. Közben jelen van kellő számú "ártatlan" is, akiket lehet mutogatni a Médiában. Nagyobbat üthetnek, közben van mivel tompítani.
     
  8. kecsi /

    Csatlakozott:
    2013. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    3,220
    Kapott lájkok:
    529
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Valami olyan dolgot fogunk megélni, amit New Yorkban China Town = 'Kis Kína' negyednek neveznek. Franciaországban valószínűleg little helyett minority arabican fogják hívni.
    Végre tudomásul kellene vennie azt a nyugatnak: amíg a szemétszállítást és piszkos edények mosogatását arabok fogják elvégezni, addig ne tessék panaszkodni! Ha a szemét- és alja munka elvégzésére külföldi vendégmunkásokat alkalmazunk: tessék azt elviselni is!
    Kétarcú nyugat!
    - keletről bedolgoztat arra, amit kulturált európai nem végez el
    - keletre fegyvereket küld, hogy megbuktassa a terroristákat
    Valójában támogatja a terrorizmust!
     
  9. Pyki / Antiszociális

    Csatlakozott:
    2015. augusztus 07.
    Hozzászólások:
    843
    Kapott lájkok:
    345
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Érdekes hogy az oroszokért nem emlékezett meg senki,szóval elég nevetséges és képmutató dolognak érzem ezt a megemlékezést,amellett hogy jogos.Nehéz most így valamit is írni,de számítható volt hogy lesz,és lenni is fognak ilyen támadások hogy ennyi az arab,és így szét szóródtak.És lehet hogy anno legyintetünk az arab tavaszra,meg az iszlám államra,hogy ez minket nem érint.De most már mindenki tisztán láthatja hogy igen is érint.Én úgy érzem hogy,a népvándorlással,és ha folytatódni fog a terror cselekmény,ugyan ilyen töketlenek lesznek a politikusok,valószínű hogy a gyűlölet és a harag nőni fog,ami új világ felé sodorhatja a világot,ja és nem beszélve ezekről a gazdasági egyezményekről,ami ki tudja hogy misülki és mi igaz ebből a dologgal kapcsolatban.
     
  10. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    hogy ne emlékeznének az oroszokra a franciák. XD Szeretnék őket is bevonni a bosszú hadjáratba. XD
     
  11. szilardka /

    Csatlakozott:
    2012. szeptember 13.
    Hozzászólások:
    4
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    anyi a velemenyem hogy addig amig migransok jonnek addig johetnek teroristak es addig a vilag egyik orszaga sincs biztonagban.hiaba mondja a francia elnok hogy most aztan adunk az al kaidanak menek a repulok lebombaznak hejeket de meg ok sem tudjak pontosan mi is volt ott lehet hogy semmi csak urek raktar.meg anyi hogy senki nem gondol bele abba hogy hany artatlan civil ember eletebe kerult mar a sziriaba es afganisztanba folyo haboru.oszinte szivembol sajnalom a parizsi embereket mert ok csak enni vagy bulizni mentek el othonrol es ez volt ultolso vacsorajuk vagy koncertjuk,en reszvetemet fejezem ki a halotak hozatartozoinak oszinte reszvetem
     
  12. Anime /

    Csatlakozott:
    2013. augusztus 20.
    Hozzászólások:
    1,861
    Kapott lájkok:
    321
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Az én véleményem az,hogy ki kell irtani az ilyen nemnormális egyéneket!!!
    Csak az a baj amíg nem fog össze mindenki sajnos ez lehetetlen!
    A másik pedig az,hogy ez még csak a kezdet!
    RIP: FRANCIAORSZÁG:tef10:
     
  13. balage / Konglomerátor

    Csatlakozott:
    2013. március 26.
    Hozzászólások:
    2,750
    Kapott lájkok:
    624
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    IT
    Lakhely :
    Valahol Európában
    A kiirtásuk nem kivitelezhető és még ha az lenne se lenne megoldás. Ezek a fanatikusok akik öngyilkos merényleteket vállalnak el, nem hiszem, hogy ne adnák szívesen életüket az "ügyért". Én inkább deportálnám az összeset valami lakatlan szigetre többszáz kilométerre a szárazföldtől az óceán közepén...
    Az biztos, hogy ez csak a kezdet, szerintem öngerjesztővé válik a folyamat; Franciaország jelentős részt vállalt a támadásokban, erre válaszul kezdődtek a terrorcselekmények, így Franciaország még nagyobb részt vállal, még több terrorcselekmény, stb...
    Egyébként nem tartom jó ötletnek a bombázásokat önmagában, csak egy nemzetközi összefogással kivitelezett szárazföldi rendrakást megelőző csapásként hatásos szerintem, nem lehet csak (vagy főként) bombázással rendet tenni.
     
  14. zörgőfürge /

    Csatlakozott:
    2010. július 26.
    Hozzászólások:
    2,260
    Kapott lájkok:
    684
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    A kiirtás elitélendő,mert az iszlám államban sem mindenki terrorista és az ártatlan emberek,gyermekek kiirtása nem old meg semmit.Itt például még az elkövetők rokonai sem gondolták volna,hogy a családtagja ilyen szörnyű dologra képes.Vagy csak azt mondják.Nem lehet tudni.Ebben a terror dologban és a többiben is akkor összefonódások vannak amiket nem is gondolnánk.A háború mindig is nagyon jövedelmező üzletág volt.
     
  15. guzu / Pedálozó

    Csatlakozott:
    2011. december 31.
    Hozzászólások:
    2,087
    Kapott lájkok:
    1,061
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Lakhely :
    Budapest
    Pici kanyart tettünk a témában de nem baj.
    Szerintem a franciák maguk keresték a bajt ,és itt elsősorban a gúnyolódó karikatúrákra gondolok és a 'csak azért is hozzá állásra ,Én is Charlie vagyok című nemzetközi baromságra"
    Abban az országban ahol 5 millió muszlim él ez nem megengedhető, még ha maga a pápa adna rá engedélyt akkor sem.
    Persze hozzá teszem ha ugyanez keresztény vallás ellen irányul nem hinném hogy bármi is történne fizikailag.
    Az a duma hogy ez a támadás azért történt mert a franciák szerepvállalása a szíriai térségben sok ,ez bóvli !Ez megtörtént volna a migránsok nélkül is,de tény hogy a mostani Európai politika bizony kedvez az ISIS -nek
     
  16. SuperMario56 /

    Csatlakozott:
    2011. június 03.
    Hozzászólások:
    11,477
    Kapott lájkok:
    2,079
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Várható volt,hogy a migránsokkal együtt a terroristák is bejönnek Európába.
    Szerintem ehhez hasonló terrorakciók sok helyen lesznek még.
    Ez csak a kezdet.Hogy lehet Európába papír nélkül beengedni a migránsokat?
    Ezt még mindig nem értem.

    Igaz Franciaországban él talán a legtöbb muszlim közösség,és Németországban.
    Az is okozhatja a terrortámadást,hogy az ISIS tagjai,már itt vannak Európába.
    Meg akarják torolni a bombázásokat,ami sokat megölt közülük.
    Másik meg az a gusztustalan,szatirikus újság a Charlie Hebdo,ami a vallásokat kigúnyolja,országokat,politikusokat,
    terrorizmust.Szerintem ez nekik se tetszik.
     
  17. Pyki / Antiszociális

    Csatlakozott:
    2015. augusztus 07.
    Hozzászólások:
    843
    Kapott lájkok:
    345
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Szerintem nem csak az isis küldött ilyen embereket,hanem alkaida,és a tálibokból is kinézem.De nem is kell küldeni,a rég ott élő muszlimok vagy mi a nyavalya is képesek terror támadásra mint a franciák tapasztalták.Szóval a terror szervezeteket nem lehet elpusztítani mert annyira szét vannak szóródva,ezért csak le gyengíteni lehet őket.Másik nem csak a be vándorlók veszélyesek hanem az ott élők.Ez egy ördögi kőr.
     
  18. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Az alkaida már nem nagyon rúg labdában. Azért nem, mert szét lettek verve. XD Most itt van helyettük az iszlám állam. Mi a teendő? Őket is szét kell verni. XD Nyilván érkezni fog a helyére egy újabb terror szervezet.. És akkor mi lesz a teendő? XD (olvass vissza és megtudod)
     
    • Like Like x 2
  19. zeeed / Barátkozó

    Csatlakozott:
    2015. október 01.
    Hozzászólások:
    2,769
    Kapott lájkok:
    750
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Lakhely :
    Borsod Megye
    Sajnos a terrorizmut szerintem pont azért éled mindék újra mert vannak emberek akik pénzelik a fegyvereket.És mindég lesznek barbárok akik azt használják is.Ezután jönnek a zsoldosok akik csak az öldöklés kedvéért álnak közéjük.De ha ezt a csoportott kiirtják egyből jön egy másik vagy röktön kettő.Nem igazán lehet ellen mit tenni mert nehéz kiismerni a terrorizmust ,ugynúgy fejlődik mint a normális közösségek. a legújabb technikát használják.És persze nem is gondolnánk azt hogy holnap lehet hogy a szomszédunk fog ránk lőni.
     
  20. Pyki / Antiszociális

    Csatlakozott:
    2015. augusztus 07.
    Hozzászólások:
    843
    Kapott lájkok:
    345
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Alkaida is igen aktív,és elégé meg erősödött,inkább a tálibok szerencsétlenkednek.Isis azért más mert ők katonai szervezet is,és ön fent tartók,és sokkal brutálisabak is.