Ti Elhagynátok Az Országot Egy Jobb Jövőért?

A témát ebben részben 'Általános beszélgetések' zörgőfürge hozta létre. Ekkor: 2016. február 17..

  1. zörgőfürge /

    Csatlakozott:
    2010. július 26.
    Hozzászólások:
    2,260
    Kapott lájkok:
    684
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Most egy kicsit rosszabb a helyzet,mert az olajválságnak érezhető hatása van a munkaerő piacon.Ezért vannak elbocsájtások és leépítések is többfelé.Ezt azért megpróbálják átképzésekkel csökkenteni ami természetesen érthető is.Meg az is hogy ha meg is kell hirdetniük a megüresedett állásokat,de azt ismerősöknek,vagy beajánlásokkal próbálják megoldani.
    De azt is mondják hogy nem olyan rossz azért a helyzet,mert a Norvég olaj alap pont azért van,hogy ilyen gondok esetén is legyen mihez nyúlniuk és a gazdaság se szenvedjen nagy károkat.
     
  2. Rajoscsibe /

    Csatlakozott:
    2015. szeptember 09.
    Hozzászólások:
    189
    Kapott lájkok:
    102
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Az olajhoz nem értek. Én csak azt tudom elmondani amit látok, tapasztalok. Magyar vagyok, magyarnak születtem sose leszek más, de ez az ország úgy szar jelen helyzetben ahogy van.
     
    • Like Like x 2
  3. magyusz /

    Csatlakozott:
    2014. március 12.
    Hozzászólások:
    1,040
    Kapott lájkok:
    329
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Szerintem én a következőt gondolom:
    Menj, fuss, fuss, fuss, szaladj, rohanj, menekülj!!! Vagy stílusosan Lépj Olajra! Én is ezt tennem a helyedben, ha lenne rá lehetőségem.
     
    • Like Like x 2
  4. Adante /

    Csatlakozott:
    2015. február 24.
    Hozzászólások:
    2,160
    Kapott lájkok:
    323
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Mi felénk se rózsásabb a helyzet, sőt a megye is az utolsó közt kullog mindenféle téren. Munkahely nagyon kevés, a bérezés minimális, egyszóval sz.r!
    A váltás is egy megoldás, DE sok ok is van amiért nem vállalod (család, helyszín, nyelv és lehet, hogy furcsán hangzik , de van ilyen a gyökerek.)
     
  5. zörgőfürge /

    Csatlakozott:
    2010. július 26.
    Hozzászólások:
    2,260
    Kapott lájkok:
    684
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Persze a gyökerek is fogják az embert vissza, sőt a rokonok barátok ismerősök is messze lesznek.A kapcsolatot azért fogjuk tudni tartani pl:Skype-on és azt is tudom,hogy hatalmas honvágyam lesz még úgy is hogy a családom velem lesz.De egész már a kultúra,más szokások más emberek.Nehezen megyünk el mi is,de hisszük ha összejön,akkor nem csak nekünk,de a gyerekeinknek unokáknak stb..már egy szebb és kiszámíthatóbb jövőképe lesz.
     
  6. magyusz /

    Csatlakozott:
    2014. március 12.
    Hozzászólások:
    1,040
    Kapott lájkok:
    329
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Bizony-bizony. És ha jól dolgoztok és sok pénzetek lesz akkor nincs távolság, hogy feltöltődjetek a rokonoknál és barátoknál. Ha másért nem a gyerekekért előre!
     
    • Like Like x 2
  7. zörgőfürge /

    Csatlakozott:
    2010. július 26.
    Hozzászólások:
    2,260
    Kapott lájkok:
    684
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Azt mondják ha egy családból egy valaki dolgozik,már abból szépen megélnek!
    Persze nem ez a cél,mert idővel mindketten szeretnénk dolgozni.Felégetni itthon sem szeretnék mindent,mert arra az eshetőségre is gondolnom kell,hogy ne adj isten haza kell költöznünk,akkor legyen hova.És persze arra az esetre is megtartom a házunkat,hogy ha kint tudunk maradni,akkor ha látogatóba jövünk haza,akkor szintén legyen hova.Ez mégegyszer csak terv,de remélem egy megvalósult álom lesz és fogok tudni nektek élménybeszámolókat tartani ha érdekel.:tef293:.
     
  8. magyusz /

    Csatlakozott:
    2014. március 12.
    Hozzászólások:
    1,040
    Kapott lájkok:
    329
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Annyi pénzed mindig legyen, hogy haza tudjatok jönni, de ezt gondolom jobban tudod tőlem. Aztán hajrá! Ja és még egy gondolat zörgőfürge! Mielőtt kimennél, légyszíves küldjél már egy meghívót az MTT-re a biztonság kedvéért! :tef293:.
     
    • Like Like x 2
  9. zörgőfürge /

    Csatlakozott:
    2010. július 26.
    Hozzászólások:
    2,260
    Kapott lájkok:
    684
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    De nagy francnak tetszik lenni!hahaA biztonság kedvéért mi?Ezt a fickót.Nem semmi.:tef293:.
    Még nem vagy ott tag?Te tudod mit?Ne ide válaszolj,hogy ne offoljuk a témát,de pm-be írd meg nekem.
    De valóban minden részlet kidolgozás alatt van,hogy ne érjen váratlanul minket nagy semmi.
     
  10. macseklany / Tulajdonos Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2014. október 31.
    Hozzászólások:
    78,957
    Kapott lájkok:
    4,636
    Beküldött adatlapok:
    0
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Nehéz szívvel mert az embert még a városához is kötik dolgok, de ez az ország igen a béka segge alatt van, szal elhagynám a jobb jövőért.
     
  11. zörgőfürge /

    Csatlakozott:
    2010. július 26.
    Hozzászólások:
    2,260
    Kapott lájkok:
    684
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Ha megyünk azt én is nehéz szívvel fogom tenni,mert magyar vagyok és én már az is maradok bárhol is fogom leélni az életem visszalevő részét.De úgy gondolom,hogy ha van egy ilyen lehetőség azt meg kell ragadni és el nem engedni,mert különben rághatnám a kefét és csak azon sopánkodnék,hogy mi lett volna ha...megtettem volna.
     
  12. macseklany / Tulajdonos Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2014. október 31.
    Hozzászólások:
    78,957
    Kapott lájkok:
    4,636
    Beküldött adatlapok:
    0
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Na ez a legrosszabb a mi lett volna ha...nap mint nap ezen rágódni, miután nem élsz a lehetőséggel. Megjegyzem minden napjaidra rá is nyomná a bélyegét. Pláne fizukor.
     
  13. zörgőfürge /

    Csatlakozott:
    2010. július 26.
    Hozzászólások:
    2,260
    Kapott lájkok:
    684
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Lehet ám vinni házi kedvencet is,mint például egy macska,úgyhogy készülj mert jössz velem!:tef318:
     
    • Like Like x 2
  14. macseklany / Tulajdonos Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2014. október 31.
    Hozzászólások:
    78,957
    Kapott lájkok:
    4,636
    Beküldött adatlapok:
    0
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Csakis abban az esetben ha veszel nekem meggymagos párnát:tef161: :tef344:
     
  15. zörgőfürge /

    Csatlakozott:
    2010. július 26.
    Hozzászólások:
    2,260
    Kapott lájkok:
    684
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Anélkül el sem indulnék!:tef161:
    Na akkor majd szólok,ha tudok már közelebbi időpontot,hogy te is tudj készülni:tef293:.
     
    • Like Like x 2
  16. Nano /

    Csatlakozott:
    2015. március 09.
    Hozzászólások:
    2,736
    Kapott lájkok:
    673
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Hát ha nem lenne más megoldás,minden szívfájdalom nélkül mennék!!! Nem gondolkoznék 1 percig sem.
     
  17. LadyLove /

    Csatlakozott:
    2016. február 07.
    Hozzászólások:
    41
    Kapott lájkok:
    6
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Igen el.... amilyen helyzetben vagyok most elmennék olyan helyre ahol senki sem ismer messze innetről ,hogy senki sem tudja,hogy hol vagyok!
     
  18. zörgőfürge /

    Csatlakozott:
    2010. július 26.
    Hozzászólások:
    2,260
    Kapott lájkok:
    684
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Hát mi történt?De ha nem akarod megosztani azt is megértem teljes mértékben.De nagyon szívesen kibeszélném veled is a gondokat,mert abból mindig van bőven.Ez egy ilyen téma.
     
    • Like Like x 2
  19. magyusz /

    Csatlakozott:
    2014. március 12.
    Hozzászólások:
    1,040
    Kapott lájkok:
    329
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    LadyLove! Szeretünk téged! Ne szomorkodj! Akarsz róla beszélni? Küldök neked virágot: ,.-
     
    • Like Like x 2
  20. LadyLove /

    Csatlakozott:
    2016. február 07.
    Hozzászólások:
    41
    Kapott lájkok:
    6
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    beszélnék rólla.... :tef10: de inkább elmennék ha szeretnek ha nem inkább a magány mint ilyen élet..
    [DOUBLEPOST=1455818952,1455818862][/DOUBLEPOST]
    köszönöm kedves vagy de nem irom le ahol más is látja mert nem tehetem ...