Ti Elhagynátok Az Országot Egy Jobb Jövőért?

A témát ebben részben 'Általános beszélgetések' zörgőfürge hozta létre. Ekkor: 2016. február 17..

  1. zörgőfürge /

    Csatlakozott:
    2010. július 26.
    Hozzászólások:
    2,260
    Kapott lájkok:
    684
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Persze megértem és a világért se akarnék turkálni az életedben,de ha esetleg privátban beszélnél velem,akkor nyugodtan írj nekem és beszélgethetünk.
     
    • Like Like x 2
  2. LadyLove /

    Csatlakozott:
    2016. február 07.
    Hozzászólások:
    41
    Kapott lájkok:
    6
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    köszönöm.... :tef10:
     
  3. koga33 /

    Csatlakozott:
    2013. május 01.
    Hozzászólások:
    384
    Kapott lájkok:
    220
    Beküldött adatlapok:
    0
    LadyLove szívesen megölelgetnélek, de most marad ez:-.-
     
    • Like Like x 2
  4. LadyLove /

    Csatlakozott:
    2016. február 07.
    Hozzászólások:
    41
    Kapott lájkok:
    6
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    oh köszönöm aranyos vagy...
     
    • Like Like x 2
  5. macseklany / Tulajdonos Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2014. október 31.
    Hozzászólások:
    78,957
    Kapott lájkok:
    4,636
    Beküldött adatlapok:
    0
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Szia csajszi. Bármi is van nem feladni, nem magadba fordulni és nem elmenekülni. Ha úgy érzed könnyebb beszéld ki magadból, van olyan hogy segít. Az élet sajna ilyen mindig adódnak nehéz helyzetek, de mindenre találni megoldást.
     
    • Like Like x 2
  6. LadyLove /

    Csatlakozott:
    2016. február 07.
    Hozzászólások:
    41
    Kapott lájkok:
    6
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    köszönöm macseklány ... nem tudom már belefáradtam reménytelennek látok mindent nem birom már tovább teljesen tanácstalan vagyok :tef10:
     
  7. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    No, gyerekek ideje vissza térni az eredeti témához.
     
  8. Pyki / Antiszociális

    Csatlakozott:
    2015. augusztus 07.
    Hozzászólások:
    843
    Kapott lájkok:
    345
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Talán ki mentem volna régebben,de napjainkban nem vonz a külföldi élet,nyugaton a vándorlás miatt,és most nem az arabra gondolok hanem eun belülire,egyre nagyobb az ott élők között a munka nélküliség,és egyre többet hallani hogy angolok,és osztrákok mindent elkövetnek hogy a keleti légióból jövőket ne érje meg felvenni.Kivéve németeknél mert ők nem szeretik a kétkezű munkát,de ők arabokal akarnak erősíteni.Másik itt van ez gazdasági egyezmények,ttp ttip,és még van még jó néhány ilyen egyezmény aminek tököm se tudja hogy hívják,ha elfogadják és életbe lép tök mindegy hol fogsz lakni,mindenkinek szar lesz az élet ha igazak a híresztelések.
     
  9. zörgőfürge /

    Csatlakozott:
    2010. július 26.
    Hozzászólások:
    2,260
    Kapott lájkok:
    684
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Bizony terveznek szigorításokat a bevándorlás korlátozására,sőt már tettek is lépéseket,de azt mondom,hogy még lehet azért munkát vállalni.Azt se tartják elfogadhatónak,hogy sokan csak "lógnak" az ottani ország szociális hálóján és a segélyeken megélnek.Arról nem is beszélve,hogy sokszor jobban megérte a külföldi országnak a bevándorlót alkalmazni.
    Vannak országok,akik még munkaerő hiányban szenvednek,de szerintem már mindenhol szűkül a kör.
     
  10. Luciferike /

    Csatlakozott:
    2016. február 13.
    Hozzászólások:
    24
    Kapott lájkok:
    9
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    Hegesztő
    Lakhely :
    Mannheim, Germany
    Én "elhagytam" már kis hazánkat idéglenesen, ha minden helyre áll a pénztárcám környékén akkor haza térek. :tef161:
     
  11. zörgőfürge /

    Csatlakozott:
    2010. július 26.
    Hozzászólások:
    2,260
    Kapott lájkok:
    684
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Szia.Merre indultál el?Mondhatnál néhány szót arról,hogy mi motivált,milyen tapasztalataid voltak,milyen élményekben volt részed,meddig szándékozol kint maradni,egyedül élsz-e vagy családod van itthon?
     
  12. Luciferike /

    Csatlakozott:
    2016. február 13.
    Hozzászólások:
    24
    Kapott lájkok:
    9
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    Hegesztő
    Lakhely :
    Mannheim, Germany
    Szia! Németországba indultam el. Legelsőnek (2001) a főnököm választás elé állított. Vagy ki rúg a munkahelyemről, vagy ki rúg, de biztos munkahelyet tud felajánlani Németországba. A legutolsó (2008) pedig a hitelek törlesztése miatt, és a ház felújítás miatt. Tapasztalat? Magyarnak, magyar ember a farkasa külföldön. A német az segítőkészebb mint a magyar. Ide kint csak magára számíthat az ember. Addig szándékozom kint maradni míg a pénztárcám helyre nem jön, szegény nagyon beteg. :tef161: Feleségem és a fiam jelenleg otthon van, haza költöztek 6,5 évig éltek itt kint velem.
     
  13. zörgőfürge /

    Csatlakozott:
    2010. július 26.
    Hozzászólások:
    2,260
    Kapott lájkok:
    684
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Azt már én is sokszor hallottam,hogy a magyarnak a magyar a legnagyobb ellensége kint.Persze ezt csak általánosságban lehet mondani,mert tudok az ellenkezőjéről is.Például a Norvégiai magyarok elég összetartók,de biztos ott sem mindenki egyforma,de általában segítőkészek és ezt szerintem ott tapasztalták meg és ők is ezért változtak meg.
     
  14. góré / Maffiavezér

    Csatlakozott:
    2013. június 14.
    Hozzászólások:
    983
    Kapott lájkok:
    166
    Beküldött adatlapok:
    0
    Én elmennék legalá világlátogatóba is, csak sajnos nem beszélek külföldiül.
    Igy ott se lenne könnyebb az életem.
     
  15. Shadowmanus /

    Csatlakozott:
    2016. március 02.
    Hozzászólások:
    2
    Kapott lájkok:
    6
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Sziasztok!
    Sajnos én megtapasztaltam a fent leírtakból, hogy külföldön a magyar emberekben nem lehet megbízni. "Magyarnak, magyar ember a farkasa külföldön." Magyar emberek kicsalták a pénzemet, ellopták a személyes tárgyaimat. Most kerülöm a magyar embereket külföldön. A helyiek megértőek, és segítőkészek. Akik még otthon vannak, és tervezik, hogy nyugaton próbálnak szerencsét, addig ne induljanak útnak amíg nem beszélik a cél ország nyelvét. Sok kellemetlenségtől megkímélik magukat.
     
    • Like Like x 2
  16. zörgőfürge /

    Csatlakozott:
    2010. július 26.
    Hozzászólások:
    2,260
    Kapott lájkok:
    684
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Melyik országban voltak ezek a negatív tapasztalataid?
    Nagyon szomorú,de sajnos nagyon sok ilyen dolgot hallani.De mondjátok meg,hogy miért lehet ez a magyar-magyar ellenszenv?Vagy a magyar minden nemzettel ilyen ellenséges?És ott ahol vagy vagy voltál milyen pozitív tapasztalataid vannak?A külföldi országok befogadóbbak?A nyelv ismeretben igazat adok,mert nagyon nagy előnye van annak aki nyelvtudással érkezik a célországba.Az eligazodásban és persze a munkahely keresésben egyaránt.
     
  17. Luciferike /

    Csatlakozott:
    2016. február 13.
    Hozzászólások:
    24
    Kapott lájkok:
    9
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    Hegesztő
    Lakhely :
    Mannheim, Germany
    Engem is magyar vert át Németországba, annyi pénzünk volt hogy két három hétre meg tudjunk élni, erre elvitte a pénzünket meg az iratainkat. A magyarok itt németbe már ha megtudják, hogy 10 cettel többet keresel óránként már megpróbálnak kitúrni a munkahelyedről. De azok a magyarok akik már év tizedek óta itt élnek, azok segítőkészek. Csak akkor "fogadnak el" ha a munkádba megmutattad, hogy tudod csinálni, és akarod is csinálni. Pozitív? Hát nem nagyon volt pozitív élménybe részem sajnos. Hollandiába és Németországba legalább is nem tapasztaltam ilyet magyar emberek részéről. A német rendőrök részéről már tapasztaltam pozitív dolgokat igazoltatások alkalmával. :tef161:
     
    • Like Like x 2
  18. Rajoscsibe /

    Csatlakozott:
    2015. szeptember 09.
    Hozzászólások:
    189
    Kapott lájkok:
    102
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Angliában sem jó magyarokkal barátkozni.
     
    • Like Like x 2
  19. Shadowmanus /

    Csatlakozott:
    2016. március 02.
    Hozzászólások:
    2
    Kapott lájkok:
    6
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Én azt gondolom, és a tapasztalataim is ezt igazolják, hogy a külföldre került hazánk gyermekei, elveszítik erkölcsi tartásukat, és hiénáznak, mindenen és mindenkin. A legveszélyesebbek a gyűjtögető génekkel megáldott emberek, ezeket kell mindenképpen elkerülni. Még akkor is, ha ezek esetleg családtagok. Nekem a legtöbb kárt a nászom húga a férjével okozta, hónapokig szívták a véremet. De nem tudtam ellene sokáig tenni semmit, mert a fiam barátnője szinte minden hétvégére elhívta hozzánk. Én pénteken feltöltöttem 150-200 €-nyi kajával az éléstárat, (Ez iszonyat mennyiségű kaja!). Amit nem tudtak felzabálni azt belerakta a magával hozott 10 bőröndbe, és magával vitte. Én hétfőn újra bevásároltam mert nem maradt semmiélelmiszer. Ellopkodták a személyes tárgyaimat ruháimat, műszaki cikkeimet, stb. A háza olyan, hogy nem lehet a sok cucctól benne megmozdulni. És sajnos nem ő volt az egyetlen. Ezeket szépen leválasztottam magamról azóta nincs gondom, a helybeliek inkább adnak, mint elvesznek. Én magam pedig hiszek, és mindig is hittem a kitartó munka erejében. Az ellopott holmikat újra vásároltam, amit lehet. Sajnos a személyes dolgokat, családi fotókat albumokban, vagy optikai lemezen már nem tudom. vissza szerezni, de nem is értem, hogy ilyen holmikat minek is visz el valaki, mert számára semmi haszna, csak számomra értékes.
     
    • Like Like x 4
  20. zörgőfürge /

    Csatlakozott:
    2010. július 26.
    Hozzászólások:
    2,260
    Kapott lájkok:
    684
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Elég baj ez,hogy nincs összetartás!
    De ha még az nincs is,legalább ne a saját (volt) népével basznának ki!Nem?Ez annyira tipikusan magyar!
    Dögöljön meg a szomszéd tehene is alapon!Szégyen!Viszont ahova mi elvileg megyünk ha összejön,Norvégiába,az ott élő magyarok amit eddig olvastam,összetartanak és tartják egymással a kapcsolatot.A fészen is több csoport van ahol megosztják a tapasztalataikat és segítik egymást.De persze gondolom ott se mindenki segítőkész.