Hmm ez Érdekes Végs? visszaszámlálás

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' klarensz hozta létre. Ekkor: 2013. október 29..

  1. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Pontosan egy hónap múlva, november 28-án 19 óra 35 perckor éri el napközelségét a nagy reményekkel várt ISON-üstökös.

    Talán nincs is olyan olvasónk, aki ne hallott volna az ISON-üstökös kanosszajárásáról, hiszen az elmúlt hetekben a legolvasottabb cikkeink róla szóltak. Fényes lesz? Halvány lesz? Nem is lesz semmi! Ezek a kérdések és kijelentések váltogatták egymást. Pontosat most sem tudunk mondani, ám a mai napon célegyenesbe fordul a több mint egy éve, tavaly szeptemberben indult történet. Egy hónap múlva minden kiderül, ha az üstökös néhány kilométer átmér?j? szilárd magja egyben eléri november 28-ai napközelségét, akkor esélyünk lehet rá, hogy december els? felében az évszázad egyik leglátványosabb üstököse tündököl majd egünkön.

    [​IMG]
    Az ISON helyzete és reménybeli látványa december 10-én hajnalban, két órával napkelte el?tt a keleti horizont felett. (Dave Eagle)

    2013. október 28., hétf?
    http://www.csillagaszat.hu/ustokosok/20131027-vegso-visszaszamlalas.html?fb_action_ids=453857814722703&fb_action_types=og.likes&fb_source=other_multiline&action_object_map=%7B%22453857814722703%22%3A224689787698816%7D&action_type_map=%7B%22453857814722703%22%3A%22og.likes%22%7D&action_ref_map=%5B%5D
     
  2. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    ISON üstökös

    Napközelsége el?tt vélhet?en csak távcs?vel, utána viszont szabad szemmel is látható lehet az ISON-üstökös.

    Amennyiben még egyben lesz az ISON magja,nov.1-27 között még csak távcs?vel figyelhetjük meg,a pirkadat kezdetén :tef293:

    November 28-án 19:35-kor bekövetkez? napközelsége el?tt pedig napi egy magnitúdót fényesedhet. Ekkor már mindenképpen rendkívül világos, szinte nappali égen kell keresnünk.:tef293:
     
  3. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Milyen fényes lesz az ISON?

    Látszik, hogy n? az ISON aktivitása...lasan egyre fényesebb lesz, amint közeledik.

    [​IMG]

    Damian Peach szeptember 24-én (lent) és október 11-én (fent) azonos távcs?vel és expozíciós id?vel készült képein azért egyértelm? látszik, hogy n? az ISON aktivitása.

    Nem várható, hogy az évszázad üstököse lesz, de a napközelség környékére jelenleg számított -4 magnitúdóval és az utána remélt 20-40 fokos csóvával az évtized üstököse még lehet.
     
  4. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Holnap hajnalban olyat láthatsz, mint még soha

    Aki reggel korán fel tud ébredni és megnézi a hajnali égboltot :tef293:
    Két héttel kés?bbre vártuk, de lehet, hogy már holnap hajnalban megmutatja magát. Hatalmas fénnyel jön az ISON, az év legmen?bb üstököse.
    A Space.com-on megjelent információk szerint az ISON hirtelen kifényesedett, ami miatt lehetséges, hogy már holnap hajnalban megcsodálhatjuk az évszázad üstökösét.


    A csillagászok néhány napja még azt gondolták, hogy az üstökös széthullik, miel?tt a Nap közelébe érne, mert megjelent mögötte egy második fénycsóva is, ami a porladást szokta jelezni. A fénycsóva azonban elt?nt, és most ismét hatalmas fényességgel ragyog a jelenség.

    Az ISON fényereje 1 nap alatt a nyolcszorosára n?tt, emiatt láthatták tegnap hajnalban amerikai csillagászok. Remélhet?leg nem egy utolsó nagy kitörése ez, de azt még mindig nem lehet biztosan tudni, hogy eljut-e a napközelségig és láthatjuk-e teljes pompájában.

    http://paramoral.eu/news.php?extend.3895.12
     
  5. zsyy /

    Csatlakozott:
    2013. június 20.
    Hozzászólások:
    174
    Kapott lájkok:
    1
    Beküldött adatlapok:
    0
    holnap hajnal-re

    szia klarensz!
    én is várom, már hetek óta követem a híreket!:tef293:
    de látni, sajna hajnalban kicsi az esély itt nálunk..
    már most akkora köd van hogy a hold se látszik..:tef10:
     
  6. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    zsyy-re holnap hajnal

    szia :tef293:

    Igen csak akkor lesz látható, ha tiszta az égbolt...:tef293:
    Viszont egész december végéig láthatjuk , ha minden sikerül :tef293:

    Én követem él?ben is livestream weboldalon...:tef293:
     
  7. zsyy /

    Csatlakozott:
    2013. június 20.
    Hozzászólások:
    174
    Kapott lájkok:
    1
    Beküldött adatlapok:
    0
    klarensz-re

    :tef161:
    hát én nagyon is remélem, hogy lesz majd alkalmunk látni!
    karácsony körül talán összejön.:tef293:
     
  8. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    zsyy-re

    A tavasszal sem lehetett a borús id? miatt megnézni a másik kisebb üstököst...sajna :tef239: :tef10:(
    És az ISON most, mégis hosszú ideig követ Minket, talán lesz esélyünk ... :tef344:
    Én most már nyughatatlan lettem...:tef293: Alig várom :tef293:
     
  9. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Döbbenetes sebességgel jön az ISON-üstökös

    Az ISON már a Föld pályáján belül jár, és csak napok vannak hátra sorsdönt? napközelségéig. November 28-án, magyar id? szerint az esti órákban ér a Nap közelébe. Ekkor mindössze 0,0124 csillagászati egység, azaz kb. 1,86 millió km távolságban halad el a Nap középpontjától. Tekintettel arra, hogy a Nap sugara közel 700 ezer km, ez azt jelenti, hogy az ISON alig 1,2 millió km-rel a fotoszféra (a Nap látszó felszíne) fölött fog elrepülni, a szó szoros értelmében szinte súrolja a Nap felszínét – ezért is hívják az ilyen égitesteket napsúroló üstökösöknek.

    [​IMG]

    Az ISON november 18-án hajnali égen, Új-Mexikó, USA (Nikon D600, 600 mm fl, f/5.6, 90 s expozíciós id?, ISO 1600)

    2013. 11. 19. 07:26

    http://www.origo.hu/tudomany/vilagur/20131118-harom-forgatokonyv-az-ison-ustokoshoz.html?source=hirlevel
     
  10. kritikus /

    Csatlakozott:
    2013. november 20.
    Hozzászólások:
    8
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Ezt hol lehet majd letölteni?

    Ezt hol lehet majd letölteni?
     
  11. Fater /

    Csatlakozott:
    2011. június 13.
    Hozzászólások:
    2,894
    Kapott lájkok:
    769
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Ezt hol lehet majd letölteni?-re

    Sziasztok!

    Szia [@kritikus]!

    Amir?l itt szó esett azt sehonnan sem tölthet? le.
    De nem is kell!
    Majd ha darabokra hullik egy biztosan az öledbe pottyan. :tef344:

    Amir?l pedig nem esett szó.
    Végs? visszaszámlálás
    (The Final Countdown, 1980)
    Majd minden oldalról tölthet?.
    Kérdés az hogy DVD, Avi esetleg HD legyen é.
     
  12. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    kritikus-re

    szia [@kritikus]

    Üdvözöllek az oldalon :tef293:

    Ha érdekl?dsz a csillagok, üstökösök, meteoritok , stb, iránt akkor eléggé közeli az érdekl?désünk. :tef293:

    Ennek az üstökösnek -ISON-az útját, követni lehet a legfels? sávban beadott linken (csillagászat oldalon ), napi frissitésekkel...hol jár, mennyire fényes, mennyire látható , stb.
     
  13. kritikus /

    Csatlakozott:
    2013. november 20.
    Hozzászólások:
    8
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Visszaszámlálás

    Szia!

    Kösz az infót. Azt hittem ezt is felvarázsolja majd valaki.
    Különben ha már így belementél a (DVD, Avi esetleg HD) dolgokba, akkor elmondom, hogy a DVD az adathordozó, az avi egy kiterjesztés, a HD meg a felbontás min?ségére utal. Szóval lehetne pl. iso, avi vagy mkv, esetleg DVD és BD vagy SD és HD vagy ezekhez hasonló. De ezek így nem nagyon illenek össze. :~
    Tudom, hogy ez valami rejtett oltogatás akart lenni, mert hallottam, hogy itt ez a szokás, hogy az új tagokat kitúrják, de legalább ne beszélj olyanról, amihez nem értesz.
     
  14. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    re-kritikus

    Kedves kritikus :tef293:

    Mégegyszer üdv az oldalon és érezd jól magadat itt,köztünk. :tef293:

    Én szeretettel üdvözöltelek itt az oldalon. ha megnézed kicsit lentebb, már az els? beiráskor .:tef293:
    És örültem annak, hogy érdekl?dsz a csillagászat iránt.:tef293:
     
  15. Fater /

    Csatlakozott:
    2011. június 13.
    Hozzászólások:
    2,894
    Kapott lájkok:
    769
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Visszaszámlálás-re

    Szia!

    Biztosan igazad van! :tef344:

    De aki akarta megértette hisz megértetted te is. :tef344:

    Ez nem valami rejtett oltogatás, nem titkos írással volt írva, te is eltudtad olvasni.
    Itt csak azokat az új tagokat túrják ki akik oltogatnak! :tef344:
     
  16. Dark Angel / Guest

    Üdv. Akkor téged nagyon

    Üdv. Akkor téged nagyon félretájékoztattak. :tef293: Aki el?ítéletekkel érkezik, hajlamos csak azt meglátni amit látni akar. :tef293: Szívesen látunk itt mindenkit, téged is, akár mit is gondolsz most. Beilleszkedni nem mindig könny?. De azt ne feledd, hogy neked kell hozzánk alkalmazkodni, nem pedig fordítva. A szabályaink egyszer?ek és könnyen értelmezhet?ek. Minden csak is rajtad áll. :tef293:
     
  17. Pipus / Pankrátor Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2013. október 22.
    Hozzászólások:
    3,049
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Kritikus

    Szervusz!

    Nos voltak már itt nagyon sokan kik félreértelmeztek dolgokat!
    Köztük voltam már én is!
    De most te leptél ebbe a cip?be!

    Ezt írtad:
    "Tudom, hogy ez valami rejtett oltogatás akart lenni, mert hallottam, hogy itt ez a szokás, hogy az új tagokat kitúrják, de legalább ne beszélj olyanról, amihez nem értesz. "

    Ha te okos is vagy,kérlek ne légy túl okos,f?leg ne légy okoskodó!!!
    Senki nem szólt be neked,de te beszóltál!
    Egy új tagot sem túrtunk ki innen,hacsak nem megérdemelte!
    Légy szíves ezentúl mell?zd ezt a fajta stílust!
    Köszönöm!
     
  18. emanuel /

    Csatlakozott:
    2010. november 06.
    Hozzászólások:
    103
    Kapott lájkok:
    1
    Beküldött adatlapok:
    0
    kritikus :tef293:

    Szia kritikus!
    Hozzaszolasaid olvasva a nevvalasztasod sikeres :bigsmile:
    Bar ,talan egy hajszallal, a kotekedo jobban megfelelne :bigsmile:
     
  19. szederke /

    Csatlakozott:
    2012. április 01.
    Hozzászólások:
    1,542
    Kapott lájkok:
    8
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    kritikus :tef293: ?

    Egy perccel megel?ztél! :tef293:
     
  20. Dark Angel / Guest

    Okés. Ha már mindenki

    Okés. Ha már mindenki ráförmedt, akkor le is zárhatjuk ezt a témát. :tef293: Higgyünk abban, hogy valóban el?ítéletekkel tele érkezett. És a legjobb védekezés mindig a támadás. :tef293: Tehát mutassuk meg, hogy itt nincs szükség védekezésre, mert senki sem támadja. :tef293: Kezdjük el?röl ezt az egészet. Megkérnék mindenkit felejtse el a történteket, és segítsen neki beilleszkedni. :tef293:

    Kedves kritikus, ha valóban a fórumozás a célod, nem pedig az hogy kidobasd innen magad, kérlek kezdjük el?röl.

    Mutatkozz be kérlek, hogy megismerhessük egy másik, eddig rejtett oldaladat is.

    http://torrent-empire.me/?q=forumtema/bemutatkozas

    Akármelyik is a célod, mi segítünk annak elérésében. :tef293: További szép estét kívánok.


    TÉMA OFF!