What.cd 2 Millió Torrent!

A témát ebben részben 'Tracker Beszélgetések' Vendég hozta létre. Ekkor: 2015. február 09..

  1. Ancsi /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 28.
    Hozzászólások:
    29
    Kapott lájkok:
    42
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Kérések teljesítésével, és ha mindent megtartasz amit letöltesz és benne hagyod a kliensedben, úgy egész jól tartható az arány szerintem.
    A lényeg, hogy bármit amit letöltesz ne töröld a gépedről. Ha ezt nem tudod teljesíteni, és nem akarod tartogatni a file-okat, akkor tényleg nem a WHat.CD való neked.
    [DOUBLEPOST=1442695550,1442694674][/DOUBLEPOST]Egyebkent pont ez a lenyeg, hogy WHat-on maskepp nem tudsz tulelni, csak ha MINDENT amit letöltesz ÖRÖKRE seedelsz (nem muszáj szerverrel amúgy), vagy pedig kéréseket teljesítesz feltöltésért.

    Szerintem direkt így találták ki a szabályokat az oldal készítői, nem véletlenül van ez így. - Különben nem lenne 2 millió aktív torrentjük, ha az emberek törölnék a gépükről azokat a zenéket, amiket nem szerettek. Tehát a lényeg, hogyha nem törölsz semmit, akkor könnyű túlélni hosszú távon is.

    A saját torrentek feltöltése az max csak a rangok eléréséhez kell, egyébként szerintem nem szükséges.
     
  2. Her /

    Csatlakozott:
    2010. június 20.
    Hozzászólások:
    136
    Kapott lájkok:
    14
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Olvastam mindkét hsz-t. Így az lenne a fő kérdésem hogy milyen arányrendszer van?

    Globális, vagy torrentenkénti?

    Örökre seedben tartani, de minek, ja hogy nincs meg az 1-es arány az oké, de akkor torrentenkénti van?

    Alapvetően mi a helyzet az új torrentekkel, sok a seeder és leecher vagy éppen csak hogy letölti 30-40 ember?
     
  3. BudaésPest /

    Csatlakozott:
    2015. február 09.
    Hozzászólások:
    1,183
    Kapott lájkok:
    212
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Most úgy képzeld el, hogy 100emberből 1 fogja mondani, hogy van értelme használni.
    Valakinek a tigris tracker is tetszik és ajánlja, de minek?
    Vagy évekig seedeled a torrenteket vagy töltesz fel torrentet kb. ez a 2opció van.
    Nincs értelme használni, mert letöltheted máshonnan is ami kell. Csak attól akarlak megóvni, hogy szenvedj fölöslegesen az oldalon.
    90% hogy az lenne mint másnál is 2nap után azt mondod ez egy sz*r.
    Amúgy globális szerintem nem kell mindent visszarakni 1es arányig, de nem árt.

    Új torrentekről írtam, de pontosítom saját tapasztalat szerint.

    Ha ismertebb és új - jó sokan letöltik 3mp után már 200seeder van
    Ha noname vagy ismeretlenebb és új - 1 és 40 letöltő között van
    Ha régebbi zene pl. 2005ös - kevés letöltő vagy le se töltik
     
    • Like Like x 2
  4. Ancsi /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 28.
    Hozzászólások:
    29
    Kapott lájkok:
    42
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Altalaban 3-5 seeder van a ritkabb torrenteken, de azzal egyebkent jobban jarsz mert ha letoltik a feltoltes nagy resze hozzad megy. Ha van 500 seeder egy 150 MB-os torrenten, akkor nem valoszuni hogy sok uploadot fogsz kapni belole.

    Torrentenkenti arany nincs, csak globalis.
    [DOUBLEPOST=1442734285,1442733567][/DOUBLEPOST]Es a request rendszernek is ez a lenyege, mivel csak ugy tudod tartani az aranyt ha mimdent amit letoltesz orokre seedelsz, a masik lehetoseged ha request-eket teljesitesz.
    Ezert is olyan hatekony a rendszer
     
  5. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Én többnyire komoly zenéket tradeltem át. És bizony olyat ami már meg volt, csak nem abban a formátumban. :tef161: Volt, hogy csak három ember szedte. De egy 10-20 gigás zenénél miért is baj ez? :tef161: Én annak is örültem volna, ha csak egy ember szedi. :tef161:

    A másik favorit a nyolcvanas évek zenéiből készült válogatások. XD Nem új kiadvány, még is vitték mint a cukrot. XD

    Az tény, h nem mindenkinek való a what, mert nem tudja használni. XD Pedig egyszerű, csak mások a játékszabályok.

    Elhangzott, hogy ami a whaton meg van az máshol is. XD De abba gondoljunk ám bele, hogy nem sok oldalon van kétmillió torrent. XD És a what-on ebből mind zene.

    Ancsinak pedig bátran lehet hinni, mert nagyon vágja a témát :tef318:

    Főleg, hogy megemlítette ezt az oldalt: http://rutracker.org/

    Itt ismét irgalmatlan sok zene van. És aránymentes. (Legalábbis nem figyelik)


    Én innen szoktam a whatra tradelni a zenéket. De ezt csak a nagyon profiknak ajánlom. XD Mert amit a rutracker-re felengednek, azt a what-ra nem biztos XD
     
    • Like Like x 2
  6. Sonny69 / FullMixMusic

    Csatlakozott:
    2012. június 14.
    Hozzászólások:
    47
    Kapott lájkok:
    17
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    ott a pont budapest leírta azt amit az összes ismerősöm is mondott no comment :tef161:

    én még mindig osztom a statot is mert lehet 12 13 millió peer de ha meg nézed az ncoreon 350 ezer torrentre van ennyi kapcsolat nem 2 millió 300 ezerre.
     
  7. Ancsi /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 28.
    Hozzászólások:
    29
    Kapott lájkok:
    42
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    de azert ne felejtsuk el, hogy ncore-on kb 4x annyi felhasznalo is van haha
     
  8. BudaésPest /

    Csatlakozott:
    2015. február 09.
    Hozzászólások:
    1,183
    Kapott lájkok:
    212
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Azt azért tudjuk, hogy ez nem 100%-an igaz.
    Tudom, hogy ez kötekedés, de pl. a Applications, ebook, comics stb.. szerintem nem az.
    Bár nem tudom ezekben a kategóriákban mennyi anyag van szerencsére már nem vagyok az oldal tagja, de azért nem csak zene található ott.
     
  9. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Ezért írtam, hogy kétmillió. XD Mivel kétmilliónál jóval több torrent van fenn. XD Megszámolni a kedvetekért nem fogom, szóval csak szépen higgyétek el, hogy nem kétmillió, de nem is egy millió könyv van az oldalon. :tef161: Ha így lenne, a hatalmas könyvtáráról lenne híres a what, nem az albumairól. XD Ez éppen olyan, mint mikor egy filmes oldalra filmzenéket meg borítókat is fel lehet nyomni. XD Biztos azok uralják a kínálatot. XD
     
  10. BudaésPest /

    Csatlakozott:
    2015. február 09.
    Hozzászólások:
    1,183
    Kapott lájkok:
    212
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Van ahol lehet, hogy igen :tef161:
     
  11. Her /

    Csatlakozott:
    2010. június 20.
    Hozzászólások:
    136
    Kapott lájkok:
    14
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Igazából nem értem akkor miért nehéz az arány tartása ha globális.

    Tölts le újakat ami nem is kell az arány végett, majd ha van arányod töltsd le azt amit szeretnél.

    Ez azért mindenhol így van szerintem. Természetesen kiegészítve azzal hogy mindkét esetben seedeld a torrenteket 3-4 hónapig.

    Ha egy új zenénél 200 letöltő is lehet, akkor elméletben ha sikerül elsők közözz lenned 3-4-es arányt is össze tudsz hozni. Ami elég ahhoz hogy letölthess 2-3 olyat amit szeretnél is.

    Sokan ezt nem értik meg hogy miért szednének le olyat ami nem kell, hát pont az arány végett. Bár voltam Staff tag oldalon és halottam nevetséges ellenérveket pl hogy nincs erre elég helye, de ez szánalmas kifogás szerintem.

    Megnéztem az említett http://rutracker.org/ -ot de a cirill betűk közt félek még a letöltés szót sem ismerném fel nemhogy azt hogy mi kell és mi nem. :tef161:
     
  12. BudaésPest /

    Csatlakozott:
    2015. február 09.
    Hozzászólások:
    1,183
    Kapott lájkok:
    212
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Mire berakod a kliensbe már letöltő sincs a legtöbbnél.... Nekem a legtöbb torrent több mint fél év alatt ment vissza pedig frissen raktam be és nem mondanám, hogy gyenge a netem. De ki lehet próbálni. 200seeder mellett biztos 4es arányig vissza seedelsz...
     
  13. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    A megoldás még mindig a feltöltés és a kérésteljesítés. :tef161:
     
  14. BudaésPest /

    Csatlakozott:
    2015. február 09.
    Hozzászólások:
    1,183
    Kapott lájkok:
    212
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Én tudok jobbat felmész irc-re és bannolnak mert trader vagy, ennyi XD
     
  15. StrikeXXX /

    Csatlakozott:
    2015. október 11.
    Hozzászólások:
    11
    Kapott lájkok:
    4
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Ez egy lenyűgöző gyűjtemény, de hányan aktívak?
     
  16. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    BudaésPest

    Még nem voltam a what irc-n, de biztos kedvesek lesznek. XD

    StrikeXXX

    Friss stat:

    [​IMG]
     
    • Like Like x 2
  17. BudaésPest /

    Csatlakozott:
    2015. február 09.
    Hozzászólások:
    1,183
    Kapott lájkok:
    212
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Az a baj, hogy máshol háromszor van fenn ugyanaz itt vagy 10szer :tef161:
    Átlagot nézve. Sajnos ez a Artists-ból se derül ki. Érdekelne, hány egyedi album van pedig. Mármint ami nem ugyanaz.
     
  18. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Be kell érned a csodás statisztikával amit linkeltem. XD
     
  19. BudaésPest /

    Csatlakozott:
    2015. február 09.
    Hozzászólások:
    1,183
    Kapott lájkok:
    212
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    A gonosz dark :tef10:
     
  20. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Nem gonosz csak ördögien jóképű. XD Amúgy elég sok képmentő programot blokkol a what. Egyre nehezebb reviewet csinálni XD Szóval ezen infórmációk tekintetében még hálásabbnak kéne lenned a statért XD