X-Men - Az elsők

A témát ebben részben 'Filmek Bemutatói' Atlantisz hozta létre. Ekkor: 2011. május 12..

  1. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    X-Men - Az elsők
    X-Men: First Class

    amerikai
    akció - dráma - sci-fi

    Gyártás éve: 2011

    Rendező: Matthew Vaughn

    Főszereplők:

    James McAvoy (Charles Xavier)
    Michael Fassbender (Erik Lehnsherr / Magneto)

    A hatvanas évek Amerikájában járunk. Két különös, tehetséges fiatalember összebarátkozik. Az egyik angol arisztokrata, a másik Kelet-Európából menekült, Auschwitzot túlélt zsidó. Barátságuk alapja, hogy mindkettőjük különös tudást fedez fel magában: az egyik olvassa és irányítja az emberek gondolatait, a másik uralkodik a fémek fölött. Képességeik más hasonló mutánsok körébe sodorják őket, és ők állnak élére annak a közös harcnak, amelyet az emberiségre leselkedő óriási veszély elhárítására kezdenek. De a küzdelem őket magukat is eltávolítja egymástól: Magneto és Xavier egymás ellen fordítja földöntúli erejét. Az X-Men mitológia eredetét bemutató történet az eddigi filmek szellemében, de még látványosabban készült.


    Szerepl?k: Jennifer Lawrence (Raven Darkholme / Mystique), January Jones (Emma Frost), Kevin Bacon (Sebastian Shaw), Rose Byrne (Dr. Moira MacTaggert), Nicholas Hoult (Hank McCoy / Beast), Jason Flemyng (Azazel), Oliver Platt (Man in Black), Lucas Till (Alex Summers / Havok), Zoë Kravitz (Angel Salvadore),

    Mozipremier: 2011. június 2. (Magyarország)
     
  2. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    X-lány: a legcsinosabb

    X-lány: a legcsinosabb
    2011. május 07. 13:26

    A mutánsok dögösek. January Jones, akit a legtöbben a Mad Men – Reklámőrültek című sorozatból ismernek, biztosan az: az X-Men – Az els?k-ben (X-Men: First Class, hazai bemutató: június 2.) ő alakítja a gondolatolvasó Emma Frostot.


    – Két szerepre is jelentkeztem a filmben – vallotta be nemrég újságíróknak a 33 éves szőke szépség. – De reméltem, hogy nem dr. Moira MacTaggert szerepét kapom, hanem Emma Frostot. Gonosznak lenni jobb; és, hogy a figurám néha teljesen csillogóvá alakul, még jobb. De az első próbafelvétel idején, még nem olvastam a képregényt: amikor először megláttam, hogy milyen ruhákban jár ez a nő, eléggé megrémültem, illetve reméltem, hogy a filmben azért kicsit több lehet majd rajtam…

    Azok, akik már láttak részleteket a filmből, azt állítják, hogy a jelmeztervezők hűek maradtak az eredeti képregényhez: Emma Frost a filmen sem mutatkozik túl fázósnak vagy szégyellősnek. De January Jones azt mondja, ilyen helyzetekre van egy színésznői trükkje: „minél nagyobb zavarban van az ember, annál magabiztosabbnak kell mutatkozni…”

    IC Press