Magyar torrent oldalak Xider:fúzió

A témát ebben részben 'Tracker Beszélgetések' SuperMario56 hozta létre. Ekkor: 2015. október 23..

  1. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Evvel azt akarod mondani, hogy te egy aktív feltöltő vagy valamelyik korábban említett oldalon? XD És ha igen, melyiken?
     
  2. Her /

    Csatlakozott:
    2010. június 20.
    Hozzászólások:
    136
    Kapott lájkok:
    14
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Nem arra gondoltam hogy egy személy nem egy személy, hanem arra hogy az ember szereti ha valahol elér valamit, így viszont aki csak az egyik oldalon volt fent az hátrányba kerül azzal szemben aki mindkét oldalon ténykedik.

    A sok összevonás így is produkált érdekességeket. Melyeket nem ártana korrigálni.

    Pl.: Feltöltött: 27.29 PB Bónusz pontok: 2.929.542.933 pont
    Kétlem hogy ezt ne egy rendszerhiba okozta volna. :tef161:
    [DOUBLEPOST=1445622084,1445621988][/DOUBLEPOST]
    Nem félünk, nem azt írtam. Csak az ember a megszokások rabja, ha már valamit nem úgy vagy nem abban a sorrendben kér a rendszer akkor már nem is akarják csinálni. :tef293:
     
  3. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Aki a szokások rabja, az sok újdonságról lemarad. Volt már dolgom maradi emberekkel, nekik továbbra is ajánlom a lovaskocsit a személygépkocsi helyett. Mivel ugyan az a szint. A világ változik, ha tetszik, ha nem. Ha van olyan személy, aki csak az egyik oldalt használta, majd sírásban tör ki, mikor rájön, h vannak akik mind a kettőt, és ez által lett több a feltöltésük, kérem írjanak bátran. Mindig szívesen röhögök az irigy és rosszindulatú idiótákon. Együtt talán sikerül feldolgoznunk ezt az eget rengető problémát.

    Ha az emberek nem avval törődnének, hogy mije van a másiknak, hanem saját magukkal foglalkoznának, akkor sokkal többre mennének. XD

    Én nem voltam aktív a beloadon, a xideren viszont tag rangom van. De nem érzem gondnak, ha valaki több feltöltést szerez nálam azért, mert a beloadon is aktív volt. De lehet h csak maradi vagyok. hahahahahaha

    UI: Hibákat meg minden oldalon lehet találni. XD Ha fontos, akkor az illetékeseknél kell jelezni. Ha nem, akkor meg kár beszélni róla. XD
     
    Utoljára szerkesztve moderátor által: 2015. október 23.
  4. kecsi /

    Csatlakozott:
    2013. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    3,220
    Kapott lájkok:
    529
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Lehet BeLoad vagy XiDER a neve: kissé lehetetlen a helyzet, hogy mindkettőnek tagja vagyok és még is leginkább a 'régi' BeLoad volt a kedvencem. Nagyjából tudathasadásos állapotban várom az új oldalt, amely a kommentek szerint egy régi előd, amely létrehozott egy másikat.
    "- Őrült beszéd, de van benne rendszer!" /Shakespeare - Hamlet/
     
  5. Her /

    Csatlakozott:
    2010. június 20.
    Hozzászólások:
    136
    Kapott lájkok:
    14
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Úgy látom csak a mondandóm lényegét nem érted. Nem maradiságról beszéltem hanem arról hogy ha valaki megszokik egy feltöltő rendszert akkor azt meg is szereti.
    Töltöttem fel több tucat oldalra már, volt olyan ahol pont azért hagytam abba az első pár után mert egyszerűen használhatatlan volt a rendszer.
    Beszéltem több tucat feltöltővel is, sokuknál jelent ez gondot.

    Nos nem tudom hogy a Beload esetében milyen a rendszer, de az Xider esetében elég használható, bár lehetne fejleszteni. Kérdés mit miket tartanak be és mik lesznek. Ez azon is múlik hogy a két fejlesztőcsapat mennyire beszélget a feltöltőkkel. Anno nálunk rájuk volt szabva a rendszer /egy oldal általában az oldalt használókért van/.

    Viszont azt is el tudom képzelni hogy egy teljesen új rendszert adtak hozzá.

    Ezt igazából nem az érzi át aki még soha nem töltött fel vagy max 1-2 torrentet, hanem pont azok akik napi 30 torrentet töltenek fel, és pl egy ostoba felosztású rendszert kényszerülnek használni.


    Az emberben az eredményesség és a hasznosság is egy mozgató rugó, valaki itt írogat mert szereti, de páran főleg ha egy eredmény elérhető még lelkesebbek lesznek.
    Ugyan ez vonatkozik a feltöltőkre. Egy idő után monoton lehet, de szeretik pl feszegetni a határaikat, és jó ha van más akit esetleg legyőzhetnek. Ez alapvető emberi tulajdonság az emberek 90%-ban megvan. Versenyszellem.
    Alapvetően az emberre pozitív hatással van ha van eredmény és helyezéseket éhet el. Ez tény, persze manipuláció, de tény és működik.
    Olyan mint pl itt a játékok valakit az éltet hogy a statisztikákban elől legyen, ez tagadhatatlan. És látszik is amikor az első 10 helye 1 ember van. Illetve amikor ott megáll mert már nem akar maga ellen versenyezni. Viszont amikor valaki beelőzi újra érdekli a dolog.
    A Feltöltés nem ilyen színes, ezért folyamatos érdekkeltés kell. Viszont ezt torzan befolyásolja egy ilyen összemosás.

    Amúgy tagadhatatlan tény, az Xider-es beolvasztások után is sokan zokon vették hogy mások máshol szerzett eredményei átvivődnek. Ami nem az a gond hogy X GB itt vagy ott hanem pl hogy ott volt szorzó itt nincs, tehát nem is valós eredmény.
    Ugyanez igaz az oldal újraindítások esetén pl ha volt egy adatbázis, hogy új oldal nullázás vagy régi adatok. Ez kb 50-50% az embereknél, fele nullázná hogy tiszta lappal menjen a fele meg sérelmezi ha elvésznek az eredményei.
    [DOUBLEPOST=1445639032,1445638829][/DOUBLEPOST]Itt nem az egyik oldal olvad a másikba hanem lesz egy elméletben teljesen új oldal. A korrekt szerintem a tiszta lapos indulás lenne.

    És mint fentebb is írtam, az akinek van 10-20 rege de se le se föl nem tölt, és még új tartalmakat sem oszt meg, az nem bír korrekt véleményt alkotni hisz ezeket a dolgokat csak felületesen kívülről látja. De számítanak...
     
  6. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Értem én a mondandód max te nem a miénket. XD Azért tűnhet úgy, h nem fektettem elég energiát az általad lényegi résznek nevezett okfejtésekre, mert számomra okafogyottá vált a dolog, mivel fentebb leírta egy feltöltő, hogy nincs lényegi különbség a két oldal között. XD De ez téged nem akadályoz meg abban, h még részletesebben kifejtsd amit már eddig is hangoztattál. XD

    Hiszen mit írt a tag:

    "Szerintem nem kell parázni ezt a hirt már rég tudjuk azon feltöltök akik nem értettek egyet már rég otthagyták az oldalt amugy meg semmit nem külömbözik egyik oldal sem a másiktol max kinézetben a szabály ugyanaz a lényeg akkor is mitöl is félünk?"

    Ne egy szót ragadj ki, mint a félelem, vagy a maradi. XD Egybe próbáld értelmezni a szöveget. Már több hónapja kiszivárgott az egyesülés híre, tehát azok a változások amiktől te nem félsz, csak írsz, XD azok már végbementek. Azok a feltöltők, akiknek nem jött be az oldal leléptek. XD Akik maradtak azoknak igen. XD Remélem sikerült mindenki számára kellőképpen leegyszerűsítenem XD



    Biztos lesz olyan aki sírva fakad mert nincs a kamu beload, vagy a méltán híres xider. XD De aki ezt képtelen elfogadni, az maradni. Most erről nem írnék oldalakat mert szerintem mindenki másnak érthető volt amit fentebb leírtam. De annyi bizonyos, h egyik oldal se az aktivitásáról híres, szóval tényleg nincs mit félteni. XD
     
    Utoljára szerkesztve moderátor által: 2015. október 24.
  7. Victory1995 / Torrentező

    Csatlakozott:
    2012. augusztus 14.
    Hozzászólások:
    1,354
    Kapott lájkok:
    780
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Van ott aktivitás! csak sok felesleges felhasználó. 2 év alatt 100ezer feletti peert elérni szép eredmény és ha egybe olvadnak egy új oldalt létrehozva. akkor ott kb 200ezer peeer lesz meglátásaim szerint. És a kinézete is nagyon fasza lesz az új oldaluknak. Én már várom.Jol csinálták és ha ilyen jól fogják csinálni akkor még többet is el fognak érni. :tef293: De majd meglátjuk mi fog ebből kisülni.
     
  8. getkidi / Guest

    Már várom az egyesülést.
     
  9. Tibi184 /

    Csatlakozott:
    2012. augusztus 22.
    Hozzászólások:
    836
    Kapott lájkok:
    236
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Xideren 180 nap inaktív után törölnek csak.A Beload egy F.stalicska ha egyesülnek egy kalap xart sem fog érni az egész! Pont!
     
  10. Her /

    Csatlakozott:
    2010. június 20.
    Hozzászólások:
    136
    Kapott lájkok:
    14
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Pár dolog itt nem derült ki azért. Méghozzá az hogy az illetékes aki írt feltöltő-e mindkét oldalon. A másik meg hogy járt-e már a 3. oldalon.

    Amíg nem járt valaki az új oldalon hogyan is állíthatja azt hogy az teljesen megegyezik a másik kettővel.

    Új oldal jön létre kitűnő alkalom hogy új eddig nem ismert részek kerüljenek be, akár a szabályzat kínálat kategória teljes átdolgozásával is.

    Ha meg annyira egyezne a két oldal hogy csak a dizájn más, és a név akkor tök felesleges nekik új oldalt csinálni, hisz ezzel csak a felhasználóknak okoznak nemvárt macerát. Egy egybeolvadással legalább a felhasználók felét megkímélhetnék a problémáktól.

    Csak írtam hogy mik lehetnek, lehet egy jó oldal, de sokan ott is hagyhatják őket, pont az ilyen apró buktatók miatt.
    Azt a Fórum által már láttam hogy azonos mail esetén az Xider lesz a domináns más felhasználói név esetén.
     
  11. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    "Amíg nem járt valaki az új oldalon hogyan is állíthatja azt hogy az teljesen megegyezik a másik kettővel."

    Onnan, hogy megnézi ezt a bemutatót: http://torrent-empire.me/index.php?threads/estone-bemutató-2015-július-14-még-a-nyitás-elött.136145/#post-340156

    Sokaknak már ez is mindent elmond az oldalról. Mellesleg a feltöltés is meg lett örökítve. XD Nem néztem meg, hogy pont ugyan az e, mint a xideren meg a beloadon, de ha van is eltérés, kétlem, hogy olyan eget rengető lenne.. XD De ha belegondolunk abba, hogy mind a három oldal mögött ugyan az a személy áll, akkor nem várunk eget rengető változásokat.
     
  12. kecsi /

    Csatlakozott:
    2013. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    3,220
    Kapott lájkok:
    529
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    1 + 1 = 2
    Aki viszont úgy gondolja, hogy két csoport summázata = 2 az reménykedjen abban, hogy megkapja a másfelet. Az, aki egy oldalon aktív feltöltő volt és tagja volt más site-nak: a közösben nem tud 2*-es eredményt elérni. Két oldal összeolvadását inkább összeomlásnak nevezem. Az, aki önmagában életképtelen: keres egy másik teszthalottat = ?
    Nem bírálom a BeLoad és XiDER site-okat.
    Számomra mindkettő kiváló és nagyon jó oldal, kiváló közösséggel.
    Szummázzuk...
    Kevesebb lesz vagy több?
     
  13. Janus / Katalizátor

    Csatlakozott:
    2015. szeptember 04.
    Hozzászólások:
    1,598
    Kapott lájkok:
    312
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Vagy esetleg a kevesebb több? :tef344:
     
  14. kecsi /

    Csatlakozott:
    2013. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    3,220
    Kapott lájkok:
    529
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Tisztelt Janus értem én a tréfát (csak nem szeressük... a la Kádár).
    Lehet, hogy lesz egy kemény mag, ami dübörögteti az új oldalt.
    Általános tapasztalatom, hogy ez nagyjából 2 hónapot szokott jelenteni.
    Aztán hullani kezdenek az aktív torrentek a süllyesztőbe...
    A feltöltés a kezdeti lendület tizedére esik.
    Ne így legyen!!!
     
  15. Her /

    Csatlakozott:
    2010. június 20.
    Hozzászólások:
    136
    Kapott lájkok:
    14
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Dark Angel
    Így már látom. Köszi. Kép alapján 1 az 1-ben Xider. Beloadon nem vagyok még mindig.

    Kecsi:
    2* annyit nem fognak feltölteni azok akik eddig mindkét oldalra töltöttek. De ha valaki nem maximalista hanem megelégszik 5 torrenttel naponta az keres 5-öt az Xider-re és feltölti de nem biztos hogy a Beload-ra felfér pont ugyan az az 5, így elképzelhető hogy összességében 10 torrentet tölt fel a két oldalra, szóval van rá lehetőség hogy az új oldalra 10-et töltsön.

    Szóval igen itt az 1+1 <>2 de ha minden jól megy legalább 1,5 lesz.

    Amúgy mennyire közös a feltöltő brigád? Egyáltalán hány feltöltőre lehet számítani?

    Bár ma az Xider esetén a 32 torrent igen kevés. Bár ennek lehet hatása a majd a másik oldalra ...
    Azért egyesek biztos nem fognak örülni. A top10 alapján az első 10 ember több mint 19k torrentet tart seedben, elég macera lesz az announce url-ek átírása. :tef293:
     
  16. iNSANE /

    Csatlakozott:
    2015. május 20.
    Hozzászólások:
    56
    Kapott lájkok:
    124
    Beküldött adatlapok:
    0
    Igen, egy névváltáskor a tracker cím változás jelenti a legnagyobb problémát. Sokan majd csak annyit látnak, hogy hopp, piros lett a torrent. Megnézi mondjuk a kliensben a hibát (az már eleve level 2), és látja, hogy nem elérhető. Akkor stop és kész. Az ilyen évek óta seedben tartott torrentek nagy része elveszik ilyenkor, sokan nem fogják megkeresni az új oldalon leszedni és újra seedbe állni vele. Egyrészt mert vagy nem veszik a fáradtságot vagy mert nem is tudják hogyan kell. Ez kezdetben nagy peer esést fog jelenteni. Persze nyilván számoltak ezzel. A másik probléma, gondolom más is feszegette már, hogy nagy a torrent állomány átfedése. Ilyenkor a peer-ek nem adódnak össze, jó esetben is csak a kettő uniója jöhet össze, de az ugye a maximum. Nagy kérdés, hogy az új oldalért hányan törik majd össze magukat, hogy megtalálják. Nyilván user is kevesebb lesz mint a két oldal uniója. Most, hogy ez vajon baj-e vagy sem az oldalnak, azt ők tudják. Kérdés, hogy milyen pluszt tudnak nyújtani majd az eddigiekhez képest. Egy oldal sosem attól lesz jó, hogy fúzió lesz-e vagy sem, tehát ez önmagában biztosan negatív tendenciákat szül. A pozitív akkor jöhet, ha valamitől szenzációsan nagyot tudnak dobni, és ettől a felhasználók odaszoknak. Két ismert név helyett bevezetni egy újat, biztosan nehezebb megtalálást jelent majd. Nekünk, fórumozóknak ismerős lesz a név, de egyébként elsőre sokaknak csak egy új kis oldalt jelent majd - ezzel sokszor szembesülünk insane-nel kapcsolatban a mai napig is. Egyébként emiatt sok az előítélet is: "pistike oldal, mert nem ismerem." Jó oldalnak sokan azt tartják, ami népszerű. Szóval ebből a szemszögből sem fog sok pluszt hozni (ha egyáltalán). Ha elszántak, és ezt okkal (és jól) csinálják, akkor lehet hozadéka, de sok idő kell a felfutáshoz és rengeteg meló. Ha hirtelen pénzt akarnak emiatt kiszedni az oldalból, arra nagyon kevés az esély. Már csak a hirdetők miatt is. Ha eddig hirdetőkből szedtek pénzt, vagy azért tartották fenn az oldalt, akkor az biztos nem lesz annyira akty, mint eddig, mert a kattintás mennyiség biztosan csökken. De hát ez már csak spekuláció.
    Mindenesetre a legjobbakat kívánjuk. Nem volna jó, ha nagyon lefogyna a magyar torrent közösség. A stabil működéshez nem elég egy, de még öt oldal sem. Kellenek kicsik, nagyok, közepesek. Ez egyrészről több mozgásteret ad a felhasználóknak, így kényszeríti az oldalakat a fejlődésre, másrészről nem olyan könnyű levadászni 20 oldalt, mint egyet. Szerintem minden oldal érdeke, hogy eStone is megmaradjon és stabilan, jól működjön. Egy apróság csak, hogy xider release-eket insane-en is szeretik, viszik jól. Már csak azért is örülünk, ha megmaradnak, akár xiderként, akár eStone-ként :tef344:
     
    • Like Like x 2
  17. Her /

    Csatlakozott:
    2010. június 20.
    Hozzászólások:
    136
    Kapott lájkok:
    14
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Nem kell mindent egyesével letölteni. :tef293: Elég a kliensben átírni igaz itt is egyesével az announce url-eket.
    Mondjuk láttam egy jó funkciót az MTT-n ahol van lehetőség egyben letölteni a már letöltött tartalmakat. Ha itt mentenék a fúzió előtt futtatott állományokat és azt az új oldal announce url-jével lesezhető lenne, akkor már csak hozzá kellene adni a klienshez.

    Amúgy aki még nem torrentezett annak szerintem a torrent szám a lényeg és akárhogy is nézzük már önmagában bármelyik oldal vonzó lehet.

    A pénz terén már nyernek, ha mást nem annyit hogy minimum 1 szerverköltséggel kevesebb lesz. És az új oldalra mehet az összes hirdető. Tehát ez a tulajoknak mindenképpen jobb lesz.

    Én is híve vagyok annak hogy több oldal legyen. A kisebb oldalak általában elnézőbbek, így ott jobban tudnak tanulni az emberek. Vagy megszokni hogy hogy és mint. :tef293:

    Lehet a fúzió oka amúgy a pénz is, de nem a maggazdagodás hanem a költségcsökkentés. Szerintem 60k biztos nekik a havi költség két oldalon az 120k. Olyan sok meg nem biztos hogy összejön reklámokból.
     
  18. iNSANE /

    Csatlakozott:
    2015. május 20.
    Hozzászólások:
    56
    Kapott lájkok:
    124
    Beküldött adatlapok:
    0
    Sosem értettem, mi kerülne egy szerveren 60k-ba? Ennyi peer-rel? Akkor valamit nagyon elbaltáznak. Insane+libra együtt ennek töredékéből elfut. Igaz, jól meg vagyunk optimálva, de akkor is... libra+insane peer száma együtt csúcsidőben 600 000 felett van. Ennek xider+beload olyan harmadát felét ha hozza. Szóval nem értem az irreálisan magas költségeket, ha tényleg ennyi.
    Amúgy igazad van persze. Csakhogy a hirdető eddig két oldalon fizetett, így meg egyen fog csak, szóval annyira nem biznisz, csak, ha a költség magasabb volt, mint az oldalankénti bevétel. Ha nem ugyanazok voltak a hirdetők, akkor meg a padlás is tele lesz reklámmal, az meg a használat rovására megy. Szóval nagy kaszálást nem jósolok, de persze mi csak itt találgatunk :tef293:
     
  19. BudaésPest /

    Csatlakozott:
    2015. február 09.
    Hozzászólások:
    1,183
    Kapott lájkok:
    212
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Úgy se lesz belőle semmi....
     
  20. Her /

    Csatlakozott:
    2010. június 20.
    Hozzászólások:
    136
    Kapott lájkok:
    14
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Én csak tippeltem. Nálatok nem vagyok fent nem tudom hogy megy a rendszer. Egy Ncore szerű seed mérő rendszernek nagyok az erőforrás igényei.
    Xider esetén nem tudom mit meg meddig mérnek. Ha csak a seed köt ideig akkor persze kisebb. Ha tovább hogy esetleg jutalmazzák azt hogy valaki nem csak a minimumot várja ki jóval nagyobb.

    Amúgy őszintén sajnálom ha nálatok a költség csak töredéke lenne. 1 szerver, már régen rossz vagyis inkább sajnálatos.

    Ez ugyan off téma, de amikor 1 szerveren fut minden az már rég sajnálatos.
    1 szerveren fut a tracker, igazából 2 kellene párhuzamosan, innen megy az adatbázis is, ennek külön kellene, illetve 1 kellene ami kódol illetve dekódol ha viszik a trackert akkor így nem szerzik meg a dekódoló modulokat. 1 pedig kellene ami időnként leszedi a biztonsági mentéseket. Az esetleges proxykról nem is beszélve.

    Oké, tudom hogy ez csak 1 torrent oldal, de illegális, így meg kellene tenni a biztonságért mindent. Ha egy szerver tárol mindent, ráadásul azon vannak a mentések is, akkor foglalás esetén legalább 1 mentést megszereznek. Olyan könnyű visszakövetni így mindenkit. Persze szerencsére a rendőrök lusták, de ha akarnák...
    Off vége.

    Igen azonos reklámoztató esetén nem fog duplán fizetni, sőt Én várnék 1 hónapot az újabb reklámmal hogy milyen lesz az új oldal statisztikája.
    A sok sem jó nem véletlen van olyan oldal ahova már nem megyek vissza. :tef293: