Zidane: Ne hasonlítsanak Guardiolához

A témát ebben részben 'Sport Hírek!' david9696 hozta létre. Ekkor: 2016. január 06..

  1. david9696 / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2014. július 12.
    Hozzászólások:
    14,585
    Kapott lájkok:
    284
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Mint ismert, a Királyi Gárda hétfőn menesztette a kispadról Rafa Benítezt, akinek helyét a klub legendája, Zinédine Zidane veszi át.
    A világbajnok francia kedden máris sajtótájékoztatót tartott Madridban – írja a BBC.

    Ne hasonlítsanak engem Guardiolához. Hihetetlen eredményeket ért el edzői pályafutása során

    – hangsúlyozta Zizou.
    Pep Guardiola a Barca második csapatánál kezdte karrierjét trénerként, majd Messiékkel négy év alatt 14 trófeát nyert meg, közte a Bajnokok Ligáját, a Spanyol Kupát és a bajnokságot. Zidane helyzete kísértetiesen hasonló, hisz az elmúlt időszakban a Real Madrid Castillát irányította.

    Guardiola remek edző, és amit csinál azegyedülálló. Guardiola ő Guardiola. Megpróbálom kihozni magamból a maximumot, de nem hasonlítom magam senkihez. Játékosként sem tettem.

    Zidane a labdarúgással kapcsolatos filozófiájáról a következőképpen beszélt:

    Kitűztem magam elé célokat, és mindent elkövetek, hogy el is érjem azokat. A jó játék mindig fontos volt a Bernabéuban, és remélem, irányításom alatt sem vallunk kudarcot. A támadásra kell összpontosítanunk, egyensúlyban kell lennünk, ennyi az egész.